Dyskusja wikiprojektu:Czy wiesz

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Wikiurlop i prośba o zastępstwo[edytuj kod]

Od środy 19 lipca do końca miesiąca będę na wikiurlopie. W związku z tym nie będę wstawiał podziękowań z tej strony Wikiprojekt:Czy wiesz/Podziękowania i poszukuję chętnego zastępcy na ten czas. Gżdacz (dyskusja) 20:34, 15 lip 2017 (CEST)

Ostatnio bywam częściej, będę pamiętał aby tam zaglądać. O ile ktoś nie wstawi szablonów jeszcze w nocy lub rankiem to uzupełnie je najpóźniej w ciągu dnia. Stanko (dyskusja) 21:29, 15 lip 2017 (CEST)

Wikiprojekt:Czy wiesz/ekspozycje[edytuj kod]

Tak się zastanawiam po co to jest? Strona grupuje dzisiejszą i jutrzejszą ekspozycję, dodatkowo ma kilka innych linków (w szablonie), które i tak są dostępne z innych stron. Czy to jest komuś przydatne, albo na co to przerobić, gdzie to wcisnąć? DNU? Stanko (dyskusja) 17:58, 24 lip 2017 (CEST)

DNU. Też się kiedyś na tym zastanawiałem. Torrosbak (dyskusja) 18:18, 24 lip 2017 (CEST)
Strona jest linkowana dwukrotnie tutaj: Wikiprojekt:Czy wiesz/pomoc. Dla nowicjuszy w czywieszu może jest przydatna. W każdym bądź razie liczba odwiedzin jest niezerowa, aczkolwiek wyrzucenie ekspozycji na jutro/pojutrze w propozycjach może wystarczy. @Stanko, @Torrosbak, możecie zajrzeć na moją propozycję poniżej? :) Hedger z Castleton (dyskusja) 10:06, 26 sie 2017 (CEST)

Kategoryzacja zgłoszonych artykułów[edytuj kod]

Hej ho. Szablon {{PANDA}} dodaje kategorię Kategoria:Artykuły w Warsztacie PANDA, kategorie dodaje też szablon {{Propozycja wyróżnienia}} (PDA, PAnM, PLnM). Czy szablon {{Czy wiesz do artykułu}} też mógłby dodawać ukrytą kategorię? To tylko 2 edycje, jedna w szablonie, druga to utworzenie strony kategorii. Wtedy można by wejść tak jak tutaj: Specjalna:Zmiany w linkowanych/Kategoria:Artykuły w Warsztacie PANDA i sprawdzić co się dzieje we wszystkich artykułach zgłoszonych do czywiesza. A właściwie to myślę, aby dodać kategorię artykułów zgłoszonych... do szablonu {{PetScan zestaw}}. Wtedy szybciej dałoby się z poziomu np. wikiprojektu wyłapać artykuły, które zostały pozgłaszane do wyróżnień na SG (lub czywiesza - co tez oznacza wyróżnienie na SG ;) Hedger z Castleton (dyskusja) 10:59, 25 sie 2017 (CEST)

No hej ;) Możesz próbować. Trzeba wziąć pod uwagę, że Czy wiesz jest wikiprojektem dynamicznym, liczba zgłaszanych propozycji jest tu dużo wyższa niż w przypadku PANDA, PDA i PAnM, a czas dyskusji nad nimi z reguły znacznie krótszy, co oznacza, że w kategorii sporo by się działo. Torrosbak (dyskusja) 13:47, 26 sie 2017 (CEST)
@Torrosbak, spróbowałem :) Analogicznie do Kategoria:Artykuły eksponowane w Czy wiesz… utworzyłem Kategoria:Artykuły zgłoszone do Czy wiesz… Hedger z Castleton (dyskusja) 10:46, 2 wrz 2017 (CEST)

Tony de Brum[edytuj kod]

Został przejrzany przez 3 osoby, zniknął ze strony Wikiprojektu, a nie jest w żadnej ekspozycji. @Szoltys, @Gżdacz Andrzei111 (dyskusja) 21:08, 27 sie 2017 (CEST)

@Andrzei111, spokojnie, awaria prądu. Szoltys [Re: ] 21:11, 27 sie 2017 (CEST)
@Andrzei111, w trakcie przenoszenia zajawek wysiadł mi prąd. Miałem jednak kopię całego planu przenosin. Twój artykuł trafił do ekspozycji na 11 września. Dziękuję jednak za czujność. ;) Szoltys [Re: ] 21:19, 27 sie 2017 (CEST)
Dzięki. Po prostu zauważyłem, że bot usunął powiadomienie z hasła, więc się rozejrzałem ;) Andrzei111 (dyskusja) 21:22, 27 sie 2017 (CEST)

No to chlup w ten głupi dziób![edytuj kod]

Czywiesz z dzisiaj: Dry_county_(prawo)

Hasło opiera się na mapce zaprezentowanej u góry artu: Plik:Alcohol control in the United States.svg

A na stronie opisu pliku z mapką straszy ostrzeżenie: "The factual accuracy of this file is disputed."

Po kiego wstawiać do czywiesza art, o którym wiadomo, że może zawierać błędy merytoryczne?

A jeśli wiadomo, że mapka, a więc i art, błędów merytorycznych nie zawiera, to usuńcie to ostrzeżenie ze strony opisu mapki na commons może?

23:56, 7 mar 2018 (CET)

Sprawa tyczy się pliku na Commons, więc czy z błedem to już lepiej pytać tam (ewentualnie autora, czy to u nas czy też na enwiki). Ostatni wpis w dyskusji miał miejsce ponad rok temu, około tego czasu wstawiono też ów szablon i... zapomniano. Stanko (dyskusja) 08:39, 8 mar 2018 (CET)