Dyskusja wikiprojektu:Czy wiesz/propozycje

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Marek Koterski: Spadkobierca duchowy?[edytuj kod]

Dziś na stronie głównej w czywiesz przeczytałem: …który polski reżyser (na zdjęciu) jest duchowym spadkobiercą „Witkacego”, Andrzeja Munka i Witolda Gombrowicza? I tak się zastanawiam: co to za kategoria „duchowy spadkobierca”? Wszak to podręcznikowe naruszenie zasady Wikipedia:Unikaj wyrażeń zwodniczych (co ciekawe: samo sformułowanie nie pojawia się w linkowanym artykule, który jest opracowany rzetelnie). Nie można było napisać po prostu: „Który polski reżyser inspirował/odnosił się do twórczości Munka i Gombrowicza”? Nie wiem, kto nie ogarnął i jak to się znalazło na głównej. Proszę o interwencję. Francesco 13 (dyskusja) 17:27, 22 sty 2020 (CET)

  • Rubryka "czy wiesz" to nie artykuł Wikipedii. Ta rubryka nie służy do tego, żeby encyklopedycznie i beznamiętnie, za to z zachowaniem NPOV i wszystkich filarów Wikipedii powiadamiać czytelnika o tym, kim (w przypadku tego artykułu) jest/był Koterski, Munk i Gombrowicz, tylko do tego, żeby wzbudzić u tegoż czytelnika zainteresowanie, zachęcić do dokładniejszego zapoznania się z artykułem, ocenienia go i do ewentualnego uzupełnienia i poprawy.
    Jak widać co najmniej w połowie ta rubryka w Twoim przypadku zadziałała, bo artykuł przeczytałeś i oceniłeś (że jest rzetelny). Jeśli czujesz się na siłach, to zachęcam, byś go jeszcze rozwinął.
    W rubryce "czy wiesz" pytania bywają różne, a tym są lepsze im bardziej "chwytliwe" (albo nawet podchwytliwe...). Julo (dyskusja) 17:48, 22 sty 2020 (CET)

Ekspozycja na jutro (13.02)[edytuj kod]

Czy można w ostatnim pytaniu podlinkować Bluszcz (czasopismo)? Pewnie nie tylko ja wcześniej o nim nie słyszałem a warto sobie kliknąć. IOIOI2 01:10, 12 lut 2020 (CET)

@IOIOI, w Czywieszu linkujemy wyłącznie do artykułów sprawdzonych w propozycjach. Od wielu lat nie wstawiamy tam innych linków. Szoltys [Re: ] 03:59, 12 lut 2020 (CET)

Prośba do obserwujących[edytuj kod]

W związku ze zbliżającym się Dniem Kobiet fajnie byłoby zrobić ekspozycję w Czywieszu z paniami jako głównymi jego bohaterkami. Żeby to się udało proszę o sprawdzanie zgłoszeń artykułów o kobietach. Kenraiz (dyskusja) 09:57, 29 lut 2020 (CET)

Ekspozycje związane z CEE Spring[edytuj kod]

Hej, z powodu obowiązków w WMPL nie zdążyłem zaproponować paru fajnych rzeczy napisanych w związku z CEE Spring, np. Dom Kordopułowa (11 kwietnia) i Grigorij Rimski-Korsakow (9 kwietnia). Jakieś sprzeciwy? @Kenraiz, @Carabus, @Maattik konsultacyjnie. :) aegis maelstrom δ 21:26, 22 kwi 2020 (CEST)

Ja nie mam nic przeciwko, ale będzie to 2–4 dni po terminie, więc czasu na sprawdzenie mniej i ryzyko, że nie zdążą zostać sprawdzone będzie większe. Ostateczna decyzja należy do opiekuna CW (Kenraiza). Carabus (dyskusja) 10:39, 23 kwi 2020 (CEST)

Dzięki wszyscy za pozytywny odzew, @Kenraiz, @Carabus, @Maattik, @GiantBroccoli. Wszystkie CEE Springowe jakie zauważyłem wrzuciłem do jednej kategorii tak jak było to robione w kampaniach edycyjnych w przeszłości. Przy okazji wszystkie sprawdziłem :) i zachęcam też innych, bo to IMHO fajne artykuły. :) aegis maelstrom δ 14:16, 25 kwi 2020 (CEST)

Skrypt[edytuj kod]

W złym miejscu wstawia zgłoszenia: [1]. Wcześniej też ten problem wystąpił. Gdarin dyskusja 09:46, 2 sty 2021 (CET)

@Gdarin, tak jest co roku. :) Będę to ogarniał ręcznie. Szoltys [Re: ] 10:14, 2 sty 2021 (CET)