Estelle Grelier

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Estelle Grelier

Estelle Grelier (ur. 22 czerwca 1973 w La Roche-sur-Yon) – francuska polityk, posłanka do Parlamentu Europejskiego VII kadencji, deputowana krajowa.

Życiorys[edytuj]

Absolwentka Instytutu Nauk Politycznych w Grenoble, uzyskała następnie dyplom ukończenia wyższych studiów specjalistycznych (DESS) w Strasburgu[1]. Pracowała trzy lata jako asystent parlamentarny w Zgromadzeniu Narodowym. W 1999 została szefem sztabu wyborczego mera Fécamp. W 2001 powołano ją na stanowisko zastępcy burmistrza, w 2008 została pierwszym zastępcą mera ds. zrównoważonego rozwoju. Wcześniej, od 2004, pełniła funkcję wiceprzewodniczącej regionu Górna Normandia.

W wyborach w 2009 uzyskała mandat posłanki do Parlamentu Europejskiego z listy Partii Socjalistycznej. W PE VII kadencji przystąpiła do grupy Postępowego Sojuszu Socjalistów i Demokratów, została też członkinią Komisji Budżetowej[2]. W 2012 odeszła z PE w związku z wyborem do Zgromadzenia Narodowego XIV kadencji. W 2016 została sekretarzem stanu w gabinecie Manuela Vallsa[3].

Przypisy