Florent Marcellesi

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Florent Marcellesi
Ilustracja
Data i miejsce urodzenia 10 kwietnia 1979
Angers
Zawód, zajęcie polityk

Florent Marcellesi (ur. 10 kwietnia 1979 w Angers[1]) – francuski ekolog i polityk mieszkający w Hiszpanii, deputowany do Parlamentu Europejskiego VIII kadencji.

Życiorys[edytuj | edytuj kod]

Z wykształcenia inżynier, absolwent Université de Lyon. Kształcił się następnie w Instytucie Nauk Politycznych w Paryżu oraz na Uniwersytecie Kraju Basków. Publikował artykuły na tematy związane z polityką ekologiczną i środowiskową, a także zrównoważonym rozwojem[2].

Od 2002 działał we francuskich Zielonych, był członkiem kierownictwa młodzieżówki tej partii i asystentem posła Didiera-Claude'a Roda. Później osiedlił się w Hiszpanii, gdzie należał do Los Verdes w Kraju Basków, a następnie dołączył do jednoczącej ugrupowania ekologiczne partii Equo[3].

W wyborach w 2014 kandydował do Europarlamentu z 2. miejsca na liście koalicji ugrupowań regionalnych i ekologicznych Primavera Europea. Mandat europosła objął w październiku 2016, gdy zrezygnował z niego Jordi Sebastià i Talavera. W PE dołączył do frakcji Zielonych i Wolnego Sojuszu Europejskiego[1].

Przypisy[edytuj | edytuj kod]