Genco Gulan

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Genco Gulan
Ilustracja
Data i miejsce urodzenia

13 stycznia 1969
Stambuł

Narodowość

Turcja

Epoka

Post-post modern

Strona internetowa

Genco Gulan (ur. 13 stycznia 1969 w Stambule) - artysta współczesny i teoretyk, wykładowca. Mieszka i pracuje w Stambule.

W swojej twórczości skupia się na wzajemnych oddziaływaniach kultury oraz społeczeństwa poprzez nowe media, sztuce performance'u oraz instalacjach. Studiował nauki polityczne oraz sztukę na Uniwersytecie Bogazci, tytuł magistra uzyskał w nowojorskiej New School. Dzieła Gulana wystawiane były w Pera Museum, Museu de Arte Moderna do Rio de Janeiro, Centre for Art and Media Karlsruhe, Triennale di Milano, International Roaming Biennial w Teheranie oraz w paryskim Centrum Pompidou. Wśród jego autorskich wernisaży znajdują się wystawy w Gallery Artist Berlin, Muzeum Rzeźby i Malarstwa w Ankarze, oraz seulskiej Artda Gallery. Jest laureatem nagród przyznawanych przez BP, Lions Club, a ostatnio był nominowany do finału nagrody Sovereign Art Foundation (2011). Obecnie wykłada na Mimar Sinan Acadamy oraz Uniwersytecie Bogazci.

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]

  • Graf, Marcus. Concepual Colors of Genco Gulan, Revolver, 2012. 978-3868952049
  • Gulan, Genco. De-constructing the Digital Revolution: Analysis of the Usage of the Term 'Digital Revolution' in Relation with the New Technology, LAP, 2009. 978-3838320472

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]