Goodbye Stranger

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Goodbye Stranger
Singel zespołu Supertramp
z albumu Breakfast in America
Strona A "Goodbye Stranger"
Strona B "Even in the Quietest Moments"
Wydany Czerwiec 1979
Nagrywany Sierpień 1978
Gatunek Pop rock, rock progresywny
Długość 5:50
Wydawnictwo A&M
Producent Supertramp, Peter Henderson
Format 7"
Autor Rick Davies, Roger Hodgson
Singel po singlu

Goodbye Stranger – utwór brytyjskiej, progresywnej grupy rockowej Supertramp z albumu Breakfast in America, wydany na singlu w 1979 roku.

Brzmienie utworu opiera się głównie na pianinie Wurlitzera, jednak stopniowo pojawiają się kolejne instrumenty. Elektryczne pianino jest wspierane przez gitarę elektryczną i basową. W piosence słychać kilka różnych wokali i charakterystyczne dla grupy, męskie śpiewy falsetem. W 4-tej minucie następuje zmiana melodii na o wiele ostrzejszą i rozpoczyna się dynamiczna solówka gitarowa Rogera Hodgsona, która trwa do końca utworu.

Na teledysku do piosenki członkowie zespołu grają na scenie. Rick Davies gra na pianinie Wulitzera , Roger Hodgson i Dougie Thompson grają na swoich gitarach (Hodgson na elektrycznej a Thompson na basowej), John Helliwell gra na instrumentach klawiszowych, Bob Siebenberg na perkusji.

Utworu użyto w programie telewizyjnym WKRP in Cincinnati w odcinku "Baby, If You Ever Wondered". Znajduje się on także w ścieżce dźwiękowej do filmu Magnolia, razem z utworem "The Logical Song".

Parodia tej piosenki, zatytułowana: "Goodbye, Toby" została zaśpiewana przez Michaela Scotta (w tej roli Steve Carell), w finale 4-tego sezonu serialu Biuro.[1]

Wykonawcy[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]