Hackers Wanted

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Hackers Wanted
Gatunek dokumentalny
Data premiery Nigdy nie został wydany
Kraj produkcji  Stany Zjednoczone
Język English
Czas trwania 86 min
Reżyseria Sam Bozzo
Główne role Adrian Lamo
Steve Wozniak
Leo Laporte
Kevin Rose
Produkcja Dana Brunetti
Kevin Spacey
Dystrybucja Trigger Street Productions

Hackers Wanted – film dokumentalny autorstwa Sama Bozzo, który nie doczekał się wydania.

Film odkrywa przed widzami pochodzenie i charakter hackerów oraz hackingu poprzez historię Adriana Lamo oraz kontrastujących z nim postaci. Narratorem jest Kevin Spacey.

Oryginalnie nazwany 'Can You Hack it?', film nie doczekał się tradycyjnego wydania przez konflikty między producentem i zespołem. 20 Maja 2010 film wyciekł do sieci BitTorrent, Adrian Lamo zaprzecza, że był zamieszany w przeciek.

 Adrian Lamo
It’s ironic that a film about overcoming barriers, about new technologies, about thinking differently, had to come to the public eye by being hacked out of the hands of people who, after making a film about the free flow of information, tried to lock away that information forever. The truth tends to itself.” -Adrian Lamo
 Adrian Lamo - tłumaczenie
"To ironiczne, że film o przełamywaniu barier, o nowych technologiach, o zmianie sposobu myślenia, wydostał się na światło dzienne przez jego kradzież z rąk ludzi, którzy po nakręceniu filmu o wolności przepływu informacji, próbowali na zawsze ukryć tą informację. Prawda zawsze wyjdzie na jaw."

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]