Halowe Mistrzostwa Polski Seniorów w Lekkoatletyce 2008

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Halowe Mistrzostwa Polski Seniorów w Lekkoatletyce 2008
2007 2009
Data 23–24 lutego 2008
Gospodarz Polska Spała
Hala Hala Ośrodka Przygotowań Olimpijskich

49. Halowe Mistrzostwa Polski Seniorów w Lekkoatletyce – zawody sportowe, które rozegrano 23 i 24 lutego 2008 w Spale, w hali Ośrodka Przygotowań Olimpijskich. W mistrzostwach startowało 250 lekkoatletów z 66 klubów.

Mistrzostwa w wielobojach zostały rozegrane w tym samym miejscu, lecz o tydzień wcześniej (16 i 17 lutego 2008). Wyniki w tych konkurencjach podane są łącznie z innymi w tabeli poniżej.

Rezultaty[edytuj]

Mężczyźni[edytuj]

Konkurencja: Gold medal blank.svg 1. miejsce Rezultat Silver medal blank.svg 2. miejsce Rezultat Bronze medal blank.svg 3. miejsce Rezultat
Bieg na 60 m Łukasz Chyła
SKLA Sopot
6,62 Jacek Roszko
Podlasie Białystok
6,71 Dariusz Kuć
AZS-AWF Kraków
6,72
Bieg na 200 m Marcin Urbaś
AZS Poznań
21,05 Kamil Masztak
AZS-AWF Poznań
21,38 Maciej Samborski
AZS-AWF Kraków
21,45
Bieg na 400 m Piotr Kędzia
AZS Łódź
47,60 Grzegorz Zajączkowski
AZS-AWF Kraków
47,90 Wojciech Chybiński
AZS-UWM Olsztyn
47,93
Bieg na 800 m Paweł Czapiewski
Lubusz Słubice
1:49,49 Piotr Dąbrowski
WLKS Wrocław
1:49,53 Adam Czerwiński
Wawel Kraków
1:51,35
Bieg na 1500 m Bartosz Nowicki
MKL Szczecin
3:42,68 Łukasz Parszczyński
Polonia Warszawa
3:43,85 Rafał Snochowski
Omega Kleszczów
3:47,98
Bieg na 3000 m Bartosz Nowicki
MKL Szczecin
8:05,67 Rafał Snochowski
Omega Kleszczów
8:06,33 Łukasz Parszczyński
Polonia Warszawa
8:09,80
Bieg na 60 m przez płotki Artur Noga
Warszawianka
7,80 Mariusz Kubaszewski
Zawisza Bydgoszcz
7,89 Maciej Giza
AZS-AWF Kraków
8,12
Chód na 5000 m Grzegorz Sudoł
AZS-AWF Kraków
19:51,20 Rafał Augustyn
AZS-AWF Kraków
20:06,33 Jakub Jelonek
AZS-AWF Kraków
20:27,17
Skok wzwyż Michał Bieniek
AZS-AWF Wrocław
2,25 Grzegorz Sposób
Start Lublin
2,25 Robert Wolski
MKLA Łęczyca
2,18
Skok o tyczce Przemysław Czerwiński
MKL Szczecin
5,50 Mateusz Didenkow
KL Gdynia
5,45 Jakub Pewiński
SKLA Sopot
4,90
Skok w dal Marcin Starzak
AZS-AWF Kraków
7,92 Tomasz Mateusiak
StoraEnso Ostrołęka
7,85 Michał Łukasiak
AZS-AWF Warszawa
7,80
Trójskok Paweł Kruhlik
AZS-AWF Wrocław
16,61 Jacek Kazimierowski
BKS Bydgoszcz
16,34 Adrian Świderski
Śląsk Wrocław
15,98
Pchnięcie kulą Tomasz Majewski
AZS-AWF Warszawa
20,51 Jakub Giża
Stal Mielec
18,77 Andrzej Mrozik
Pomorze Stargard
18,23
Siedmiobój Krzysztof Andrzejak
BKS Bydgoszcz
5563 Dawid Pyra
AZS-AWF Wrocław
5542 Marcin Dróżdż
Zawisza Bydgoszcz
5520

Kobiety[edytuj]

Konkurencja: Gold medal blank.svg 1. miejsce Rezultat Silver medal blank.svg 2. miejsce Rezultat Bronze medal blank.svg 3. miejsce Rezultat
Bieg na 60 m Daria Korczyńska
Śląsk Wrocław
7,34 Iwona Brzezińska
Warszawianka
7,38 Dorota Jędrusińska
AZS Poznań
7,41
Bieg na 200 m Marta Jeschke
SKLA Sopot
23,75 Katarzyna Szuba
AZS-AWF Wrocław
24,52 Joanna Gabryelewicz
AZS-AWF Poznań
24,87
Bieg na 400 m Agnieszka Karpiesiuk
AZS-AWFiS Gdańsk
53,19 Bożena Łukasik
RLTL ZTE Radom
54,33 Jolanta Wójcik
AZS-AWF Kraków
55,36
Bieg na 800 m Ewelina Sętowska-Dryk
AZS-AWF Warszawa
2:05,61 Agnieszka Sowińska
Sporting Międzyzdroje
2:07,92 Angelika Cichocka
Talex Borzytuchom
2:08,63
Bieg na 1500 m Renata Pliś
Maraton Świnoujście
4:19,33 Agnieszka Miernik
WLKS Wrocław
4:22,88 Monika Wiśniowska
WLKS Siedlce Iganie Nowe
4:23,43
Bieg na 3000 m Renata Pliś
Maraton Świnoujście
9:24,37 Barbara Niewiedział
MGOKSiR Korfantów
9:36,36 Agnieszka Miernik
WLKS Wrocław
9:41,06
Bieg na 60 m przez płotki Joanna Kocielnik
Orzeł Warszawa
8,33 Kaja Tokarska
AZS-AWF Warszawa
8,43 Joanna Kacperek
AZS-AWF Wrocław
8,49
Chód na 3000 m Katarzyna Kwoka
Resovia Rzeszów
12:50,51 Anna Mielcarek
AZS Poznań
13:21,05 Agnieszka Dygacz
AZS-AWF Katowice
13:44,47
Skok wzwyż Kamila Stepaniuk
Podlasie Białystok
1,85 Karolina Błażej
AZS-AWF Kraków
Urszula Domel
AZS-AWF Wrocław
1,79
Skok o tyczce Monika Pyrek
MKL Szczecin
4,70 Anna Rogowska
SKLA Sopot
4,55 Joanna Piwowarska
AZS-AWF Warszawa
4,40
Skok w dal Karolina Tymińska
AZS-AWFiS Gdańsk
6,52 Małgorzata Trybańska
Warszawianka
6,43 Teresa Dobija
AZS Łódź
6,41
Trójskok Małgorzata Trybańska
Warszawianka
13,77 Aleksandra Fila
Start Lublin
13,52 Liliana Zagacka
Krokus Astroma Leszno
13,46
Pchnięcie kulą Krystyna Zabawska
Podlasie Białystok
17,46 Magdalena Sobieszek
AZS-AWF Warszawa
17,38 Agnieszka Bronisz
Płomień Sosnowiec
16,64
Pięciobój Karolina Tymińska
AZS-AWFiS Gdańsk
4769 pkt. Kamila Chudzik
AZS-AWFiS Gdańsk
4537 pkt. Elżbieta Druzd
AZS-AWF Warszawa
3802 pkt.

Bibliografia[edytuj]