Zimowe Mistrzostwa Polski Seniorów w Lekkoatletyce 1947

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Zimowe Mistrzostwa Polski Seniorów w Lekkoatletyce 1947
1946 1948
Data 8–9 lutego 1947
Gospodarz Polska Olsztyn
Hala Hala Wojewódzkiego Urzędu WF i PW

9. Zimowe mistrzostwa Polski Seniorów w Lekkoatletyce – zawody sportowe, które rozegrano 8 i 9 lutego 1947 w hali Wojewódzkiego Urzędu WF i PW w Olsztynie.

Rezultaty[edytuj]

Mężczyźni[edytuj]

Konkurencja: Gold medal blank.svg 1. miejsce Rezultat Silver medal blank.svg 2. miejsce Rezultat Bronze medal blank.svg 3. miejsce Rezultat
Bieg na 60 m Bogdan Lipski
MKS Siedlce
7,1 Gerard Mach
Gedania Gdańsk
7,2 Stanisław Oźminkowski
Orzeł Włocławek
7,3
Bieg na 800 m Stefan Widerski
Wisła Kraków
2:10,9 Tadeusz Świniarski
Warta Poznań
2:11,8 Jan Staniszewski
Syrena Warszawa
2:12,1
Bieg na 3000 m Stanisław Boniecki
Gedania Gdańsk
9:37,5 Napoleon Dzwonkowski
Zryw Włocławek
9:40,0 Jan Kielas
Gedania Gdańsk
9:54,3
Bieg na 60 m przez płotki Edward Adamczyk
Odra Wrocław
9,4 Wacław Kuźmicki
DKS Łódź
10,1 Jerzy Kuczyński
ŁKS Łódź
10,5
Sztafeta 4 × 50 m[1] Gedania Gdańsk
Gerard Mach
Paweł Wendt
Edward Olszewski
E. Szwabe
27,1 Orzeł Włocławek
Tadeusz Dyżewski
Wiesław Augsburg
Tadeusz Kwiatkowski
Stanisław Oźminkowski
27,8 Lechia Olsztyn
Ryszard Woliński
Henryk Rosochacki
Jan Rutkowski
Stanisław Klemens
27,9
Sztafeta 3 × 800 m Syrena Warszawa
Jerzy Mirowski
Roman Czajkowski
Jan Staniszewski
6:04,0 Gedania Gdańsk
Gerard Mach
Jan Kielas
Edward Olszewski
6:16,2 Legia Warszawa
Szewczyk
Tadeusz Starybrat
Stefan Ostolski
Skok wzwyż Jerzy Zwoliński
Syrena Warszawa
1,70 Kazimierz Rytych
ŁKS Łódź
1,70 Jan Dąbrowski
KMSS Gdańsk
1,70
Skok o tyczce Ryszard Groman
Jagiellonia Białystok
3,40 Stanisław Borodziuk
Jagiellonia Białystok
3,30 Walerian Mucha
Saturn Czeladź
3,20
Skok w dal Edward Adamczyk
Odra Wrocław
6,61 Tadeusz Pawłowski
DKS Łódź
6,18 Wacław Kuźmicki
DKS Łódź
6,19
Trójskok Wacław Kuźmicki
DKS Łódź
12,60 Tadeusz Pawłowski
DKS Łódź
12,23 Jerzy Kuczyński
ŁKS Łódź
11,65
Pchnięcie kulą Tadeusz Prywer
ŁKS Łódź
13,46 Sławomir Zieleniewski
Lechia Gdańsk
12,63 Hieronim Owczarek
ŁKS Łódź
12,03

Kobiety[edytuj]

Konkurencja: Gold medal blank.svg 1. miejsce Rezultat Silver medal blank.svg 2. miejsce Rezultat Bronze medal blank.svg 3. miejsce Rezultat
Bieg na 60 m Irena Hejducka
Pogoń Katowice
8,1 Aniela Mitan
Legia Kraków
8,2 Helena Gburek
GKS Grudziądz
8,3
Bieg na 500 m Maria Mieszkowska
Syrena Warszawa
1:35,9 Maria Brocek
Gedania Gdańsk
1:37,0 Zofia Kłos
Legia Warszawa
1:37,8
Bieg na 50 m przez płotki Aniela Mitan
Legia Kraków
8,5 Małgorzata Felska
GKS Grudziądz
9,0 Janina Peska
ŁKS Łódź
9,3
Sztafeta 4 × 50 m[1] GKS Grudziądz
Anna Jadwiga Gawrońska
Helena Gburek
Zofia Staruszkiewicz
Małgorzata Felska
31,8 Legia Kraków
Zdzisława Pieczara
Helena Stachowicz
Kasprzycka
Aniela Mitan
32,1 Gedania Gdańsk
Maria Brocek
Helena Wiśniewska
Stefania Jabłońska
Leokadia Penners
33,9
Skok wzwyż Aniela Mitan
Legia Kraków
1,38 Małgorzata Felska
GKS Grudziądz
1,35 Kotwica
Legia Warszawa
1,35
Skok w dal Helena Gburek
GKS Grudziądz
4,74 Hanna Nogaj
HKS Bydgoszcz
4,62 Aniela Mitan
Legia Kraków
4,49
Pchnięcie kulą Irena Dobrzańska
Syrena Warszawa
9,44 Janina Peska
ŁKS Łódź
9,13 Zofia Staruszkiewicz
GKS Grudziądz
8,56

Przypisy

  1. a b Sztafeta wahadłowa.

Bibliografia[edytuj]

  • Daniel Grinberg, Zbigniew Jonik, Henryk Kurzyński, Leszek Luftman, Stefan Pietkiewicz, Janusz Rozum, Maciej Rychwalski, Andrzej Socha, Włodzimierz Szymański: Historia polskiej lekkoatletyki halowej 1924-2014. Warszawa, Sopot: Komisja Statystyczna PZLA, 2014. ISBN 978-83-64544-00-2.
  • Zbigniew Dobrowolny, Andrzej Gowarzewski: „Królowa” w hali. Warszawa: Sport i Turystyka, 1975.