Harmon Hotel

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Harmon Hotel
Ilustracja
Główne wejście do Harmon Hotel
Państwo  Stany Zjednoczone
Stan  Nevada
Adres 3720 Las Vegas Blvd
Las Vegas, Nevada 89109
Typ budynku hotel
Architekt Lord Norman Foster & Partners
Położenie na mapie Nevady
Mapa lokalizacyjna Nevady
Harmon Hotel
Harmon Hotel
Położenie na mapie Stanów Zjednoczonych
Mapa lokalizacyjna Stanów Zjednoczonych
Harmon Hotel
Harmon Hotel
Ziemia36°06′31,25″N 115°10′25,00″W/36,108681 -115,173611
Strona internetowa

The Harmon Hotel – w założeniu miał stanowić superluksusowy hotel butikowy, położony przy ulicy Las Vegas Strip w Paradise, w stanie Nevada. Został zaprojektowany przez Lord Norman Foster & Partners i był operowany przez The Light Group.

Historia[edytuj | edytuj kod]

W początkowych stadiach projektu, hotel zwany był Lifestyle Hotel, a następnie The Harmon Hotel, Spa & Residences. Oryginalnie wieża miała składać się z 400 pokoi oraz 207 rezydencji mieszkalnych, położonych na 49 piętrach. Projekt budynku stworzył osobiście Norman Foster[1][2][3]. Prace nad zewnętrznymi elementami obiektu ukończone zostały w 2009 roku, jednak kompletowanie jego wnętrza trwało przez cały 2010 rok.

Redukcja w zakresie projektu[edytuj | edytuj kod]

Pod koniec 2008 roku, po skompletowaniu 15 kondygnacji budynku, prace nad Harmon Hotel zostały przerwane, kiedy inspektorzy odkryli wady konstrukcyjne w postaci niewłaściwej instalacji zbrojeniowej[1]. Błędy te spowodowały radykalne zmiany w projekcie obiektu; liczba pięter została zredukowana do 28, zaś apartamenty mieszkalne (The Harmon Residences) zostały całkowicie wykreślone z planów[4]. Jednak już w tamtym okresie 88 z 207 mieszkań zostało wstępnie zarezerwowanych przez kupców, którzy uiścili opłatę w wysokości 20% kosztu całkowitego. W obliczu zmian architektonicznych, kilkudziesięciu osobom zaoferowano zwrot pieniędzy lub możliwość zakupu apartamentów w innych budynkach[1]. Ze względu na opóźnienia w realizacji projektu, wykończeniowe prace budowlane zostały przerwane na czas nieokreślony[5][6]. Ze względu na szereg wad konstrukcyjnych, korporacja MGM Resorts International, właściciel CityCenter, zdecydowała o całkowitym wyburzeniu obiektu[7].

Galeria[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]