Harmon Hotel

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Harmon Hotel
Ilustracja
Główne wejście do Harmon Hotel
Państwo  Stany Zjednoczone
Stan  Nevada
Adres 3720 Las Vegas Blvd
Las Vegas, Nevada 89109
Typ budynku hotel
Architekt Lord Norman Foster & Partners
Położenie na mapie Nevady
Mapa lokalizacyjna Nevady
Harmon Hotel
Harmon Hotel
Położenie na mapie Stanów Zjednoczonych
Mapa lokalizacyjna Stanów Zjednoczonych
Harmon Hotel
Harmon Hotel
Ziemia36°06′31,25″N 115°10′25,00″W/36,108681 -115,173611
Strona internetowa

The Harmon Hotel – w założeniu miał stanowić superluksusowy hotel butikowy, położony przy ulicy Las Vegas Strip w Paradise, w stanie Nevada. Został zaprojektowany przez Lord Norman Foster & Partners i był operowany przez The Light Group.

Historia[edytuj | edytuj kod]

W początkowych stadiach projektu, hotel zwany był Lifestyle Hotel, a następnie The Harmon Hotel, Spa & Residences. Oryginalnie wieża miała składać się z 400 pokoi oraz 207 rezydencji mieszkalnych, położonych na 49 piętrach. Projekt budynku stworzył osobiście Norman Foster[1][2][3]. Prace nad zewnętrznymi elementami obiektu ukończone zostały w 2009 roku, jednak kompletowanie jego wnętrza trwało przez cały 2010 rok.

Redukcja w zakresie projektu[edytuj | edytuj kod]

Pod koniec 2008 roku, po skompletowaniu 15 kondygnacji budynku, prace nad Harmon Hotel zostały przerwane, kiedy inspektorzy odkryli wady konstrukcyjne w postaci niewłaściwej instalacji zbrojeniowej[1]. Błędy te spowodowały radykalne zmiany w projekcie obiektu; liczba pięter została zredukowana do 28, zaś apartamenty mieszkalne (The Harmon Residences) zostały całkowicie wykreślone z planów[4]. Jednak już w tamtym okresie 88 z 207 mieszkań zostało wstępnie zarezerwowanych przez kupców, którzy uiścili opłatę w wysokości 20% kosztu całkowitego. W obliczu zmian architektonicznych, kilkudziesięciu osobom zaoferowano zwrot pieniędzy lub możliwość zakupu apartamentów w innych budynkach[1]. Ze względu na opóźnienia w realizacji projektu, wykończeniowe prace budowlane zostały przerwane na czas nieokreślony[5][6]. Ze względu na szereg wad konstrukcyjnych, korporacja MGM Resorts International, właściciel CityCenter, zdecydowała o całkowitym wyburzeniu obiektu[7].

Galeria[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]