Here Comes Garfield

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj

Here Comes Garfield to pierwszy półgodziny film animowany powstały na motywach komiksu Garfield. Głosu Garifledowi użyczył Lorenzo Music, pojawili się też inni aktorzy, który dubbingowali potem bohaterów w kolejnych filmach, oraz serialu Garfield i przyjaciele. Here Comes Garfield miało premierę w 1982 w telewizji i było naminowane do siedmiu nagród Emmy. Piosenki w kreskówce (wliczając w to oficjalny, jednak rzadko grany temat) były nagrane przez Lou Rawls i Desirée Goyette, oboje tworzyli potem muzykę także do kolejnych kreskówek. Desiree Goyette użyczyła swego głosu Nermalowi w serialu Garfield i przyjaciele.

Streszczenie[edytuj]

Garfield i Odie dręczą na dworze psa sąsiadów - jego właściciel Hubert (także z komiksu) dzwoni po hycla. Gdy ten przybywa Garfield ucieka ale Odie jest zbyt głupi to zrobić i zostaje złapany. Garfield decyduje by wrócić do domu jednak uświadamia sobie jak nudne jest życie bez Odiego i tej nocy decyduje się uratować go. Niestety sam zostaje złapany i wtrącony do klatki. Tam jedno z zamkniętych zwierząt informuje go, że Odie ma zostać rano uśpiony. Przez noc zasmucony Garfield przypomina sobie wszystkie dobre chwile spędzone z Odiem (podczas retrospekcji Garfielda, w tle grany jest utwór "So Long Old Friend"). Nadchodzi poranek i po tym jak Grafield roni łzę mówiąc 'so long' (tak długo), Odie zostaje zabrany na dół by być uśpionym. Do schroniska przybywa dziewczyna by znaleźć sobie zwierzę i wybiera Garfielda. Kiedy klatka zostaje otwarta Garfield szybko wyprowadza zwierzęta. Razem ratują Odiego i wyłamują drzwi schroniska używając do tego ogłuszonego hycla. Uciekając do domu Garfield i Odie wyłamują drzwi, które naprawia Jon (zostały wyłamane wcześniej przez wracającego do domu Garfielda). Jon łaja ich za ich nieobecność, mówi że się martwił, zostaje za to przeproszony. Później Jon daje Odiemu stek, a Garfieldowi bekon z jajkami, który w złości rzuca swoim jedzeniem w Jona czytającego gazetę. Jajka zakrywają mu oczy, a bekon usta. Garfield mówi, że Jon jest tylko człowiekiem - ten nie zdejmuac jedzenia kontynuuje czytanie gazety.

Ścieżka dźwiękowa Here Comes Garfield[edytuj]

Ścieżka dźwiękowa z Here Comes Garfield został wydany na on LP i kasetach. Zawierał piosenki z oraz zainspirowane kreskówką. Część z nich była nagrana i ponownie wydana na CD Am I Cool or What?.

Lista utworów[edytuj]

  1. "Here Comes Garfield" (Lou Rawls)
  2. "Move Me" (Desirée Goyette)
  3. "Foolin' Around" (Lou Rawls and Desirée Goyette)
  4. "Long About Midlight" (Lou Rawls)
  5. "Big Fat Hairy Deal" (Lou Rawls)
  6. "Up On a Fence" (Desirée Goyette)
  7. "Life Is Just a Roller Coaster" (Lou Rawls)
  8. "So Long Old Friend" (Desirée Goyette)
  9. "Together Again" (Lou Rawls and Desirée Goyette)
  10. "Here Comes Garfield (Reprise)" (Desirée Goyette)

Cytaty zaadaptowane z pasków[edytuj]

Spora część dialogów do filmu została zaczerpnięta z oryginalnych pasków komiksowych opublikowanych przed premierą.