Jeździectwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2012 – WKKW drużynowe

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Olympic rings without rims.svg
Letnie Igrzyska Olimpijskie 2012

Jeździectwo
Wszechstronny Konkurs Konia Wierzchowego
Złoty medal  Niemcy
Srebrny medal  Wielka Brytania
Brązowy medal  Nowa Zelandia

Drużynowy Wszechstronny Konkurs Konia Wierzchowego podczas Letnich Igrzysk Olimpijskich został rozegrany między 28 a 31 lipca w Greenwich Park w Londynie. Tytuł mistrza olimpijskiego zdobyła drużyna Niemiec w składzie: Peter Thomsen, Dirk Schrade, Ingrid Klimke, Sandra Auffarth i Michael Jung.

Terminarz[edytuj | edytuj kod]

Data[1] Godzina
28 lipca 2012 10:00 Ujeżdżenie
29 lipca 2012
30 lipca 2012 12:30 Cross-country
31 lipca 2012 10:30 Skoki

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Do wyniku drużyny zaliczają się punkty trzech najlepszych zawodników.

Państwo Wyniki indywidualne Wynik drużyny Pozycja
Zawodnik Koń Ujeżdżenie Cross-country Skoki Wynik
 Niemcy Peter Thomsen Barny 58.50 5.20 8.00 71.70 133.70 Gold medal icon.svg
Dirk Schrade King Artus 39.80 10.80 0.00 50.60
Ingrid Klimke Butts Abraxxas 39.30 0.00 9.00 48.30
Sandra Auffarth Opgun Luovo 40.00 4.80 0.00 44.80
Michael Jung Sam 40.60 0.00 0.00 40.60
 Wielka Brytania Nicola Wilson Opposition Buzz 51.70 0.00 4.00 55.70 138.20 Silver medal icon.svg
Mary King Imperial Cavalier 40.90 1.20 0.00 42.10
Zara Phillips High Kingdom 46.10 0.00 7.00 53.10
Kristina Cook Miners Frolic 42.00 0.00 1.00 43.00
William Fox-Pitt Lionheart 44.10 9.20 0.00 53.30
 Nowa Zelandia Jonelle Richards Flintstar 56.70 6.00 9.00 71.70 144.40 Bronze medal icon.svg
Jonathan Paget Clifton Promise 44.10 4.80 4.00 52.90
Caroline Powell Lenamore 52.20 1.60 4.00 57.80
Andrew Nicholson Nereo 45.00 0.00 0.00 45.00
Mark Todd Campino 39.10 0.40 7.00 46.50
 Szwecja Linda Algotsson La Fair 59.80 20.00 0.00 79.80 148.40 4.
Ludvig Svennerstål Shamwari 43.70 0.40 8.00 52.10
Sara Algotsson Ostholt Wega 39.30 0.00 0.00 39.30
Niklas Lindbäck Keymaster 45.20 2.80 9.00 57.00
Malin Petersen Sofarsogood 60.40 0.80 6.00 67.00
 Irlandia Michael Ryan Ballylynch Adventure 60.20 Eliminacja 1000.00 184.80 5.
Aoife Clark Master Crusoe 48.90 3.60 0.00 52.50
Joseph Murphy Electric Cruise 55.60 4.80 0.00 60.40
Camilla Speirs Portersize Just a Jiff 47.60 Eliminacja 1000.00
Mark Kyle Coolio 58.70 7.20 6.00 71.90
 Australia Christopher Burton HP Leilani 46.10 0.00 4.00 50.10 186.40 6.
Sam Griffiths Happy Times 45.40 Eliminacja 1000.00
Andrew Hoy Rutherglen 41.70 7.60 8.00 57.30
Lucinda Fredericks Flying Fish 40.00 38.00 1.00 79.00
Clayton Fredericks Bendigo 40.40 Eliminacja 1000.00
 Stany Zjednoczone Boyd Martin Otis Barbotiere 50.70 3.60 WC 1000.00 208.60 7.
Karen O’Connor Mr. Medicott 48.20 5.60 0.00 53.80
Tiana Courdray Ringwood Magister 52.00 25.60 11.00 88.60
William Coleman Twizzel 46.30 36.40 2.00 87.70
Phillip Dutton Mystery Whisper 44.30 2.80 23.00 70.10
 Francja Denis Mesples Oregon de la Vigne 61.50 46.00 19.00 126.50 230.60 8.
Aurelien Kahn Cadiz 55.90 39.60 7.00 102.50
Lionel Guyon Nemetis de Lalou 50.90 20.00 0.00 70.90
Donatien Schauly Ocarina du Chanois 44.40 7.20 WC 1000.00
Nicolas Touzaint Hildago de L'Ile 47.60 7.60 2.00 57.20
 Brazylia Marcio Carvalho Josephine 58.50 42.80 4.00 105.30 295.20 9.
Serguei Fofanoff Barbara 72.00 Eliminacja 1000.00
Marcelo Tosi Eleda All Black 58.00 29.60 10.00 97.60
Ruy Fonseca Tom Bombadill Too 53.90 26.40 12.00 92.30
 Belgia Virginie Caulier Nepal du Sudre 48.30 21.20 9.00 78.50 1134.10 10.
Carl Bouckaert Cyrano Z 53.00 Eliminacja 1000.00
Marc Rigouts Dunkas 50.70 56.80 WC 1000.00
Joris van Springel Lully des Aulnes 51.90 12.80 WC 1000.00
Karin Donckers Gazelle de la Brasserie 40.00 11.60 4.00 55.60
 Holandia Tim Lips Oncarlos 51.70 22.00 13.00 86.70 1161.70 11.
Andrew Heffernan Millthyme Corolla 50.60 12.40 12.00 75.00
Elaine Pen Vira 52.20 Eliminacja 1000.00
 Japonia Toshiyuki Tanaka Marquis de Plescop 55.00 60.00 4.00 119.00 1207.00 12.
Takayuki Yumira Latina 58.50 Eliminacja 1000.00
Atsushi Negishi Pretty Darling 50.40 25.60 12.00 88.00
Kenki Sato Chippieh 42.20 Eliminacja 1000.00
Yoshiaki Oiwa Noonday de Conde 38.10 Eliminacja 1000.00
 Kanada Michelle Mueller Amistad 57.00 63.20 WC 1000.00 2071.20 13.
Hawley Bennett-Awad Gin & Juice 48.70 Eliminacja 1000.00
Peter Barry Kilrodan Abbott 61.70 Eliminacja 1000.00
Jessica Phoenix Exponential 54.80 2.40 14.00 71.20
Rebecca Howard Riddle Master 50.60 Eliminacja 1000.00

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Team Eventing - Timetable (ang.). www.london2012.com. [dostęp 2012-08-16]. [zarchiwizowane z tego adresu (2013-04-27)].

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]