Johnny Sheffield

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Johnny Sheffield
Ilustracja
Johnny Weissmuller i Johnny Sheffield w filmie Tarzan znajduje syna.
Imię i nazwisko John Matthew Sheffield Cassan
Data i miejsce urodzenia 11 kwietnia 1931
Pasadena, USA
Data i miejsce śmierci 13 października 2010
Chula Vista, USA
Zawód aktor dziecięcy

Johnny Sheffield (ur. 11 kwietnia 1931, zm. 13 października 2010) – amerykański aktor dziecięcy.

Życiorys[edytuj | edytuj kod]

Urodził się jako John Matthew Sheffield Cassan w 1931 roku w Pasadenie w Kalifornii. Był synem aktora Reginald Sheffield i Louise Van Loon. Miał dwoje rodzeństwa. W 1938 roku, Sheffield zagrał jako dziecko w broadwayowskiej sztuce On Borrowed Time.

W roku następnym John za namową rodziców wziął udział w kastingu do roli Boya - jednego z bohaterów serii filmów o Tarzanie, gdzie główne rolę grali Johnny Weissmuller i Maureen O’Sullivan. Sheffield został zabrany na przesłuchanie, w czasie którego Weissmuller wybrał go spośród blisko trzystu uczestników. W ten sposób John zadebiutował w filmie Tarzan znajduje syna (1939). Później grał rolę Boya jeszcze w siedmiu filmach o Tarzanie. W 1939 roku Sheffield pojawił się w filmie muzycznym Babes in Arms. Grał też dziecięcego bohatera w filmie Knute Rockne, All American (1940).

Jako nastolatek zagrał w filmie Bomba, the Jungle Boy (1949). Film ten zapoczątkował serię dwunastu filmów, w których Sheffield grał głównego bohatera u boku Peggy Ann Garner.

W latach pięćdziesiątych Sheffield postanowił porzucić pracę w show-biznesie i uzupełnić swoje wykształcenie. Ukończył studia biznesowe. Mieszkał i pracował przez pewien czas w Arizonie. Pracował w różnych zawodach (rynek nieruchomości, biznes, rolnictwo). W 1959 roku ożenił się z Patricia Sheffield. Mieli troje dzieci: Patrick Stewart i Regina.

15 października 2010 roku zmarł na atak serca po upadku z drabiny.

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]