Kościół Świętej Trójcy w Gorzowie Wielkopolskim

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Kościół Świętej Trójcy
w Gorzowie Wielkopolskim
Ilustracja
Państwo

 Polska

Miejscowość

Gorzów Wielkopolski

Wyznanie

luterańskie

Kościół

Kościół Ewangelicko-Augsburski

Parafia

Parafia Ewangelicko-Augsburska w Gorzowie Wielkopolskim

Wezwanie

Św. Trójcy

Położenie na mapie Gorzowa Wielkopolskiego
Mapa konturowa Gorzowa Wielkopolskiego, blisko centrum na prawo u góry znajduje się punkt z opisem „Kościół Świętej Trójcyw Gorzowie Wielkopolskim”
Położenie na mapie Polski
Mapa konturowa Polski, po lewej nieco u góry znajduje się punkt z opisem „Kościół Świętej Trójcyw Gorzowie Wielkopolskim”
Położenie na mapie województwa lubuskiego
Mapa konturowa województwa lubuskiego, u góry nieco na lewo znajduje się punkt z opisem „Kościół Świętej Trójcyw Gorzowie Wielkopolskim”
Ziemia52°44′29″N 15°14′44″E/52,741389 15,245556

Kościół Świętej Trójcy w Gorzowie Wielkopolskimkościół parafii ewangelicko-augsburskiej (luterańskiej) w Gorzowie Wielkopolskim to dawna kaplica dawnego cmentarza ewangelickiego parafii Marii Panny. Jest to budynek murowany z cegły o formach historyzujących (neoromanizm) wybudowany pod koniec XIX wieku. Podczas wojny uszkodzony, w latach 1964-1965 został ponownie przystosowany dla potrzeb kultu religijnego. Wyposażenie jest w większości nowe, oprócz tego wewnątrz znajdują się też elementy wyposażenia przewiezione w 1965 z rozebranego kościółka w Ludwikowicach Kłodzkich – stare ławki i zabytkowa chrzcielnica z 1791 roku. Kościół mieści się przy ulicy Walczaka 18.

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]