Kościół św. Antoniego Padewskiego w Krynicy-Zdroju

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Kościół świętego Antoniego Padewskiego
w Krynicy-Zdroju
kościół parafialny
Ilustracja
widok ogólny
Państwo

 Polska

Miejscowość

Krynica-Zdrój

Adres

ul. Józefa Ignacego Kraszewskiego

Wyznanie

katolickie

Kościół

rzymskokatolicki

Parafia

św. Antoniego Padewskiego w Krynicy-Zdroju

Wezwanie

św. Antoniego Padewskiego

Wspomnienie liturgiczne

13 czerwca

Położenie na mapie Krynicy-Zdroju
Mapa konturowa Krynicy-Zdroju, blisko centrum na prawo znajduje się punkt z opisem „Kościół świętego Antoniego Padewskiegow Krynicy-Zdroju”
Położenie na mapie Polski
Mapa konturowa Polski, na dole nieco na prawo znajduje się punkt z opisem „Kościół świętego Antoniego Padewskiegow Krynicy-Zdroju”
Położenie na mapie województwa małopolskiego
Mapa konturowa województwa małopolskiego, na dole po prawej znajduje się punkt z opisem „Kościół świętego Antoniego Padewskiegow Krynicy-Zdroju”
Położenie na mapie powiatu nowosądeckiego
Mapa konturowa powiatu nowosądeckiego, na dole po prawej znajduje się punkt z opisem „Kościół świętego Antoniego Padewskiegow Krynicy-Zdroju”
Położenie na mapie gminy Krynica-Zdrój
Mapa konturowa gminy Krynica-Zdrój, blisko centrum po lewej na dole znajduje się punkt z opisem „Kościół świętego Antoniego Padewskiegow Krynicy-Zdroju”
Ziemia49°24′32,2″N 20°57′19,1″E/49,408944 20,955306

Kościół świętego Antoniego Padewskiego w Krynicy-Zdrojurzymskokatolicki kościół parafialny należący do parafii pod tym samym wezwaniem (dekanat Krynica-Zdrój diecezji tarnowskiej).

Obecna świątynia została wzniesiona w latach 1982-1995 według projektu Jacka Gyurkovicha. Kamień węgielny, poświęcony przez papieża Jana Pawła II w Krakowie został wmurowany w 1985 roku przez biskupa Józefa Gucwę. W dniu 17 września 1995 roku kościół został poświęcony pod przewodnictwem biskupa Józefa Życińskiego. Wnętrze świątyni zostało zaprojektowane przez małżeństwo Ewę i Jacka Gyurkowichów, projektantem witraży jest Bolesław Szpecht, a powstały one w Pracowni Witraży Anny i Janusza Zarzyckich w 2000 roku[1].

Przypisy[edytuj | edytuj kod]