Kościół Najświętszej Maryi Panny Wspomożenia Wiernych w Łowoszowie

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Kościół Najświętszej Maryi Panny Wspomożenia Wiernych w Łowoszowie
kościół filialny
Ilustracja
Widok kościoła
Państwo

 Polska

Województwo

 opolskie

Miejscowość

Łowoszów

Adres

ul. Opolska

Wyznanie

katolickie

Kościół

rzymskokatolicki

Parafia

Bożego Ciała w Oleśnie

Wezwanie

Matki Bożej Wspomożenia Wiernych

Wspomnienie liturgiczne

24 maja

Położenie na mapie gminy Olesno
Mapa konturowa gminy Olesno, po lewej znajduje się punkt z opisem „Kościół Najświętszej Maryi Panny Wspomożenia Wiernych w Łowoszowie”
Położenie na mapie Polski
Mapa konturowa Polski, blisko centrum na dole znajduje się punkt z opisem „Kościół Najświętszej Maryi Panny Wspomożenia Wiernych w Łowoszowie”
Położenie na mapie województwa opolskiego
Mapa konturowa województwa opolskiego, po prawej nieco u góry znajduje się punkt z opisem „Kościół Najświętszej Maryi Panny Wspomożenia Wiernych w Łowoszowie”
Położenie na mapie powiatu oleskiego
Mapa konturowa powiatu oleskiego, blisko centrum na lewo znajduje się punkt z opisem „Kościół Najświętszej Maryi Panny Wspomożenia Wiernych w Łowoszowie”
Ziemia50°52′12,619″N 18°21′26,402″E/50,870172 18,357334

Kościół Najświętszej Maryi Panny Wspomożenia Wiernychrzymskokatolicki kościół filialny, położony w Łowoszowie (gmina Olesno). Świątynia należy do Parafii Bożego Ciała w Oleśnie w dekanacie Olesno, diecezji opolskiej.

Historia kościoła[edytuj | edytuj kod]

Kościół w 2014

Kościół w Łowoszowie jest najmłodszą świątynią parafii Bożego Ciała w Oleśnie. Wybudowany został według planu architekta z Katowic – dr inż. Zbigniewa Webera. 20 maja 1984 roku poświęcono plac pod budowę. 6 lipca 1986 roku odprawiono, jeszcze na placu budowy, pierwszą mszę świętą. 20 kwietnia 1987 roku ksiądz biskup Jan Wieczorek dokonał poświęcenia kamienia węgielnego oraz wmurowania dokumentu erekcyjnego. 13 października 1987 roku ks. biskup opolski Alfons Nossol dokonał konsekracji nowo wybudowanej świątyni w Łowoszowie. W 1992 roku obok kościoła wybudowano kaplicę przedpogrzebową[1].

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]