Krajowa Rada Winiarstwa i Miodosytnictwa

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Krajowa Rada Winiarstwa i Miodosytnictwa – organizacja zrzeszająca producentów win, miodów pitnych i importerów oraz innych przedsiębiorców związanych z rynkiem winiarskim. Reprezentuje interesy branży wobec władz administracyjnych, samorządowych i społecznych. W roku 2016 zawiesiła działalność.

Głównym celem działalności KRWiM jest współuczestnictwo w rozwiązywaniu problemów technicznych, organizacyjnych i ekonomicznych łączących się z działalnością i rozwojem winiarstwa w Polsce oraz współpraca w tym zakresie z organizacjami krajowymi i zagranicznymi. Od początku swej działalności organizuje Ogólnopolski Konkurs Win, Miodów Pitnych i Napojów Winiarskich oraz kursy winiarskie podnoszące kwalifikacje pracowników branży.

Krajowa Rada Winiarstwa i Miodosytnictwa została powołana w 1991 r. Działa przy Stowarzyszeniu Naukowo – Technicznym Inżynierów i Techników Przemysłu Spożywczego, wchodzi w skład Rady Gospodarki Żywnościowej. Jest organizacją dobrowolną, samorządną i samofinansującą się. W 2012 r. organizacja zmieniła nazwę na Polska Rada Winiarstwa[potrzebny przypis]. W styczniu 2016 r. działalność Rady przy Stowarzyszeniu Naukowo–Technicznym Inżynierów i Techników Przemysłu Spożywczego została zawieszona[1]. Interesy polskiej branży winiarskiej reprezentuje Związek Pracodawców Polska Rada Winiarstwa[2].

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. ZP Polska Rada Winiarstwa ma cztery ważne cele na 2016 r.. [dostęp 2016-06-23].
  2. O Polskiej Radzie Winiarstwa. Związek Pracodawców Polska Rada Winiarstwa. [dostęp 2016-04-10]. [zarchiwizowane z tego adresu (2016-04-25)].