Krystyna de Walden-Gałuszko

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Krystyna de Walden-Gałuszko (ur. 1935) – prof. dr hab. n. med., psychoonkolog i psychiatra[1], prezes Polskiego Towarzystwa Psychoonkologicznego. Konsultant krajowy w dziedzinie medycyny paliatywnej[2].

Życiorys[edytuj | edytuj kod]

Z wykształcenia psychiatra, pracuje jako psychoonkolog w wojewódzkim centrum onkologicznym w Gdańsku. Współzałożycielka infolinii onkologicznej. W latach 1987-1996 była zatrudniona na stanowisku profesora nadzwyczajnego w Katedrze Prawa Karnego Materialnego i Wykonawczego oraz Psychiatrii Sądowej na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego, a w latach 1992-1995 była kierownikiem tej Katedry. W 1996 r. przeszła do pracy na Akademii Medycznej w Gdańsku. Od 1 października 2013 kierownik Katedry Psychiatrii na Wydziale Nauk Medycznych Uniwersytetu Warmińsko Mazurskiego. Jest członkiem Rady Naukowej czasopisma Medycyna Paliatywna w Praktyce (Palliative Medicine in Practice(ang.))[3].

Córka komandora porucznika Stefana de Walden – dowódcy ORP „Wicher” w kampanii wrześniowej, żona profesora Akademii Medycznej w Gdańsku Pawła Gałuszki.

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Jak żyć z rakiem. [zarchiwizowane z tego adresu (2016-10-21)].
  2. Pomyślę o tym jutro? Błąd!. wysokieobcasy.pl.
  3. Via Medica: Rada Naukowa - Medycyna Paliatywna w Praktyce. Via Medica. [dostęp 2017-09-19].