Leonardo Brício

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Leonardo Brício
Leonardo Brício
Imię i nazwisko Leonardo Silva Brício
Data i miejsce urodzenia 7 lipca 1963
Brazylia Rio de Janeiro, w stanie Rio de Janeiro, Brazylia

Leonardo Brício (ur. 7 lipca 1963 roku w Rio de Janeiro, w stanie Rio de Janeiro) – brazylijski aktor i reżyser teatralny, znany w Polsce głównie z roli Ulissesa Sardinhy w telenoweli Barwy grzechu.

Syn Paulo i Lizy Brício, przyszedł na świat jako jeden z bliźniaków, ma siostrę Patricię oraz trzech starszych braci - Guilherme, Alexandre i Eduardo. Po raz pierwszy zrealizował swoją sztukę w 1984 roku. Studiował w Teatro Tablado przy 'O Tablado' w Rio de Janeiro pod kierunkiem Marii Clary Machado. Jego popularność przyszła wraz z udziałem w telewizyjnych produkcjach Rede Manchete, Rede Globo i Rede Record.

W 2002 roku wspólne z Júniorem Sampaio wyreżyserował spektakl teatralny Ateneum (O Ateneu) i rok później w teatrze przygotował przedstawienie Bóg potepiony (Deus Danado, 2003/2004) według João Denyza. Samodzielnie zrealizował monolog Cadu Fávero Józef, co teraz? (José, e agora?, 2004) i sztukę szekspirowską Romeo i Julia (2005/2006).

W telenoweli Rede Record Obywatel brazylijski (Cidadão Brasileiro, 2006) wystąpił w roli ex-skazańca, który wdaje się w romans z żoną swojego brata.

Linki zewnętrzne[edytuj]