Liebherr

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Liebherr Group
Ilustracja
Państwo  Szwajcaria
Siedziba Bulle
Data założenia 1949
Założyciele Hans Liebherr
Ważni pracownicy Isolde Liebher
Willi Liebherr
Branża budownictwo, gospodarstwo domowe
Produkty maszyny budowlane, sprzęt AGD
brak współrzędnych
Strona internetowa

Liebherr – rodzinne przedsiębiorstwo, założone w 1949 r. w Szwajcarii przez Hansa Liebherra. Firma jest jednym z największych producentów maszyn budowlanych na świecie. Poza szerokim wachlarzem urządzeń należących do kategorii sprzętu ciężkiego, Liebherr produkuje także profesjonalne chłodziarki i zamrażarki przemysłowe oraz chłodnicze urządzenia przeznaczone do wykorzystania w gospodarstwach domowych. Firma stała się także producentem chłodziarek do win.

Obecnie rodzinną firmą zarządzają potomkowie założyciela: rodzeństwo Isolde i Willy Liebherr. Przedsiębiorstwo rozpoczęło swą działalność od produkcji żurawi. Z biegiem czasu znacznie rozszerzono ofertę sprzętu budowlanego, a następnie zaczęto produkować także artykuły AGD (chłodziarki oraz zamrażarki). Aktualnie Liebherr jest także głównym dostawcą firmy Airbus. Przedsiębiorstwo zatrudnia obecnie ponad 32 tysiące pracowników na wszystkich kontynentach świata (łącznie z Antarktydą).

W dziedzinie sprzętu górniczego, Liebherr wyprodukował m.in. największy samochód świata – wywrotkę Liebherr T 282B, oraz kilka innych konstrukcji znajdujących się w pierwszej dziesiątce największych maszyn świata. Siedziba polskiego oddziału firmy, zajmującego się sprzętem budowlanym, mieści się w Rudzie Śląskiej.

W zakresie urządzeń chłodzących i mrożących, Liebherr oferuje wybór urządzeń zarówno wolno stojących jak i do zabudowy. Firma produkuje różnorodne zamrażarki skrzyniowe, chłodziarki do win, profesjonalne szafy chłodnicze i mrożące. W ofercie firmy Liebherr znajduje się także sprzęt farmaceutyczny, laboratoryjny i piekarniczy.

Żurawie samojezdne podczas pracy
Wywrotka T 282B

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]