MB Miðvágur

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
MB Miðvágur
ilustracja
Pełna nazwa

Miðvágs Bóltfelag

Przydomek

MB 1905

Barwy

Niebieski i biały

Data założenia

21 stycznia 1905

Liga

3. deild

Państwo

 Dania

Terytorium zależne

 Wyspy Owcze

Adres

Postrúm 25, FO-370 Miðvágur

Prezes

Kári á Prestrøðni

Trener

Mathias Davidsen
Jóhannes Ellefsen

Stroje
domowe
Stroje
wyjazdowe
Strona internetowa

MB Miðvágur jest amatorskim, drugoligowym klubem piłkarskim z Wysp Owczych założonym 21 stycznia 1905 roku. Siedziba klubu znajduje się w mieście Miðvágur.

W 1993 roku klub połączył się z zespołem SÍF Sandavágur tworząc FS Vágar. Ten jednak się rozpadł w 2004 roku. Władze MB Miðvágur zdecydowały, że klub zacznie od nowa budować swą pozycję poczynając od ostatniej, czwartej ligi, gdzie już w pierwszym sezonie zwyciężył awansując do ligi trzeciej pokonawszy w ostatnim meczu HB Tórshavn III 7-2 co było jeszcze większym zwycięstwem z uwagi na fakt, że w czwartoligowej odnodze stołecznego klubu gra wielu jego byłych zawodników z pierwszej i drugiej ligi. Jednym z nich był Kaj Leo Johannesen.

Kolejne dwa sezony 2006 i 2007 obfitowały jednak w wiele rozczarowań. Gracze MB Miðvágur nie potrafili wywalczyć sobie awansu do drugiej ligi znajdując się odpowiednio na czwartym i zaskakująco niskim, siódmym miejscu.

Jednym z najlepszych lat zespołu był rok 1990, kiedy grając w pierwszej lidze piłkarze MB zdobyli 3 miejsce w tabeli. Ostatnim sukcesem klubu był awans do 1. deild z drugiego miejsca w trzeciej lidze.

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]