Maccabi Ironi Qiryat Ata

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Maccabi Ironi Qiryat Ata
Pełna nazwa Maccabi Ironi Qiryat Ata Football Club
Przydomek Delfiny
Liga Liga Leumit
Stadion Kiryat Ata Municipal Stadium,
Qiryat Ata, Izrael
Prezes Izrael Barukh Ofir
Stroje
domowe
Stroje
wyjazdowe

Maccabi Ironi Qiryat Ata Football Club (hebr.: מכבי עירוני קריית אתא) – izraelski klub piłkarski z siedzibą w Qiryat Ata.

Historia[edytuj kod]

Klub został założony w mieście Akka i nazywał się Maccabi Akka. Do lat 90. XX wieku klub występował w niższych ligach. W sezonie 1989/90 klub zajął pierwsze miejsce w Północnej Dywizji Liga Alef (3 liga) i awansował do drugiej ligi, zwanej Liga Artzit. Po sezonie 1993/94 spadł z powrotem do Liga Alef. W sezonie 1999/00 zajął 3 miejsce i zdobył awans do Liga Artzit.

W 2000 właściciel klubu Barukh Ofir zadecydował przenieść klub do miasta Qiryat Ata, w którym akurat został rozwiązany Hapoel Qiryat Ata. Klub otrzymał nową nazwę Maccabi Ironi Qiryat Ata i w pierwszym sezonie spadł z powrotem do Liga Artzit (tym razem 3 liga). W sezonie 2004/05 zajął przedostatnie 11 miejsce, ale utrzymał się przed spadkiem tak jak Maccabi Ramat Amidar połączył się z Hakoah Ramat Gan w klub Hakoah Amidar Ramat Gan. W kolejnych sezonach zajmował miejsca 3 od góry i 3 od tyłu. Dopiero w sezonie 2007/2008 klub zajął drugie miejsce i awansował do Liga Leumit. Ale w sezonie 2008/09 zajął spadkowe ostatnie 12 miejsce i spadł z powrotem do Grupy Północnej Liga Alef (3 liga).

Sukcesy[edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj kod]