Malinka (seksualność)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Malinka pozostawiona po namiętnym pocałunku na szyi – zbliżenie
Trzy malinki

Malinka – popularna nazwa używana na określenie śladu pozostawionego na skórze po namiętnym pocałunku.

Z medycznego punktu widzenia „malinka” jest niewielkim krwiakiem. Ponieważ „malinka” to zmiana o charakterze naczyniowym, nie należy opalać jej, aby nie powstało w jej miejscu trwałe przebarwienie skóry. Jeżeli są robione w miejscach widocznych, to mogą być kłopotliwe dla osoby, na której ciele się pojawiły, ale w niektórych kulturach znaki ugryzień na ciele kochanków są pożądanym elementem gry miłosnej[1].

Wykonanie „malinki”[edytuj | edytuj kod]

Usta składa się na kształt przyssawki, przykłada do skóry partnera i wykonuje odruch ssania. Ssanie powoduje wystąpienie przekrwienia i pojawienie się czerwonej plamki. Siłę ssania oraz wrażenia czuciowe można wypróbować na własnym ramieniu[2]. Pozostawienie „malinki” na ciele partnera może być uważane za znak bycia razem, pozostawania we wspólnym związku, bycia kochankami[3]. Zdania na temat obdarowywania partnera „malinką” są podzielone, niektórzy chętnie „malinki” wykonują i chętnie je otrzymują oraz nie przeszkadzają im pozostawione plamki, inni nie lubią ich otrzymywać i wstydzą się przekrwień umiejscowionych w widocznych miejscach. Nieumiejętne zrobienie „malinki” lub zbyt silne ssanie mogą wywołać ból[4].

Ukrycie „malinki”[edytuj | edytuj kod]

Na skórze może pozostać widoczna od czterech do dwunastu dni, w zależności od tego, jak mocny był i jak długo trwał pocałunek (ssanie)[3], choć zazwyczaj widoczna jest około tygodnia[5]. Krwawy ślad może zostać zamaskowany przez użycie korektora (w przypadku „malinek” na szyi – najczęściej spotykanych – sugeruje się użycie jaśniejszego odcienia od normalnie używanego, jako że skóra szyi jest zazwyczaj nieco jaśniejsza od skóry twarzy[5]) lub ukryty pod golfem albo apaszką. Proces leczenia skóry można nieco przyspieszyć, smarując malinkę kremem z dużą ilością witaminy K[5].

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. „Z języczkiem czy bez?” w jakajestes.pl. jakajestes.pl. [zarchiwizowane z tego adresu (2010-12-24)].
  2. Sexwoordenboek. sexwoordenboek.nl. [zarchiwizowane z tego adresu (2009-09-09)].
  3. a b Zuigzoen (nl).
  4. Zuigzoenen: ja/nee?. xgirlz.nl. [zarchiwizowane z tego adresu (2009-03-04)]. (niderl.).
  5. a b c „Hiding hickeys” (ang.).

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]