Przejdź do zawartości

Marta Kempf

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Marta Katarzyna Kempf
Państwo działania

 Polska

doktor habilitowany nauk rolniczych
Specjalność: genetyka i selekcja drzew leśnych
Alma Mater

Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie

Doktorat

4 lipca 2007 – leśnictwo
Wydział Leśny Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie[1]

Habilitacja

21 lutego 2024 – nauki leśne
Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie[1]

Uczelnia

Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie

Okres zatrudn.

od 2007

Marta Katarzyna Kempf – polska leśnik, doktor habilitowany nauk rolniczych, adiunkt na Uniwersytecie Rolniczym im. Hugona Kołłątaja w Krakowie[2], specjalistka od genetyk i i selekcji drzew leśnych[1].

Kariera naukowa[edytuj | edytuj kod]

W 2002 roku na Uniwersytecie Rolniczym im. Hugona Kołłątaja w Krakowie uzyskała tytuł magistra inżyniera w zakresie leśnictwa. W 2007 roku na Wydziale Leśnym tej samej uczelni uzyskała stopień doktora nauk rolniczych w zakresie leśnictwa na podstawie rozprawy pt. Ocena wybranych cech adaptacyjnych i morfologicznych oraz analiza polimorfizmu izoenzymowego populacji cząstkowych jodły, świerka i buka objętych ochroną w Karpackim Banku Genów[3][1], której promotorem był Janusz Sabor[4]. W tym samym roku została zatrudniona na tejże uczelni, a w 2024 roku uzyskała na niej stopień doktora habilitowanego nauk rolniczych w dyscyplinie nauk leśnych na podstawie pracy pt. Zmienność genetyczna wybranych gatunków drzew leśnych w aspekcie ochrony i zarządzania zasobami genowymi[3][1].

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. a b c d e Dr hab. inż. Marta Katarzyna Kempf, [w:] baza „Ludzie nauki” portalu Nauka Polska (OPI PIB) [dostęp 2024-05-02].
  2. dr hab. inż. Marta Kempf [online], Uniwersytet Rolniczy w Krakowie [dostęp 2024-05-09].
  3. a b Dr hab. Marta Katarzyna Kempf, [w:] portal „Ludzie Nauki”, MNiSW / OPI PIB [dostęp 2024-05-02].
  4. Ocena wybranych cech adaptacyjnych i morfologicznych oraz analiza polimorfizmu izoenzymowego populacji cząstkowych jodły, świerka i buka objętych ochroną w Karpackim Banku Genów w bazie „Prace badawcze” portalu Nauka Polska (OPI). [dostęp 2024-05-14].