Marvin P. Bush

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Marvin P. Bush
Ilustracja
Data i miejsce urodzenia 22 października 1956
Midland, Stany Zjednoczone
Edukacja University of Virginia
Rodzice George H.W. Bush i Barbara Bush
Małżeństwo Margaret Conway Molster
Dzieci Marshall i Charles Walker (adoptowane)

Marvin Pierce Bush (ur. 22 października 1956) – amerykański przedsiębiorca, młodszy syn George’a H.W. Busha i Barbary Pierce oraz brat George’a W., Jeba, Neila i Dorothy. Imię otrzymał po swoim dziadku ze strony matki. Wraz ze swoją żoną, Margaret Conway (z domu Molster) posiadają dwójkę adoptowanych dzieci Gladney Center w Fort Worth: córkę Marshall i syna Walkera.

Życiorys[edytuj | edytuj kod]

W 1975 roku Marvin Bush ukończył B.S. w University of Virginia, gdzie był członkiem St. Elmo Hall. Większą część lata i wakacji spędzał w posiadłości rodziny Bushów.

Bush był członkiem zarządu Securacom w latach 1993–2000 i tuż przed 9/11 był odpowiedzialny za bezpieczeństwo zarówno w World Trade Center, jak i United Airlines[potrzebny przypis]. Bush jest także byłym dyrektorem HCC Insurance Holdings[potrzebny przypis]. HCC, wcześniej Houston Casualty Company, jest spółką publiczną notowaną na giełdzie ubezpieczeniowej w New York Stock Exchange. W 2008 roku wystąpił w wielokrotnie nagradzanym dokumencie o Lee Atwaterze, Boogie Man: The Lee Atwater Story[1].

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Boogie Man: The Lee Atwater Story (ang.). boogiemanfilm.com. [dostęp 2010-09-12].