Mateusz Malanowski

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Mateusz Malanowski
profesor nauk inżynieryjno-technicznych
Specjalność: radiolokacja, przetwarzanie sygnałów
Alma Mater

Politechnika Warszawska

Doktorat

6 października 2009 – telekomunikacja
Wydział Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej

Habilitacja

19 marca 2013 – telekomunikacja
Wydział Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej

Profesura

1 czerwca 2022

profesor uczelni
Uczelnia

Wydział Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej

Mateusz Piotr Malanowskipolski inżynier, profesor nauk inżynieryjno-technicznych. Specjalizuje się w radiolokacji i przetwarzaniu sygnałów. Profesor uczelni na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej.

Życiorys[edytuj | edytuj kod]

W 2004 ukończył studia magisterskie na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej[1]. Doktorem został w 2009 na podstawie pracy pt. Optymalizacja przetwarzania sygnałów w radarach z pasywną koherentną lokalizacją obiektów, przygotowanej pod kierunkiem Krzysztofa Kulpy. Habilitował się w 2013 na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych PW na podstawie dotychczasowego dorobku naukowego i pracy pt. Algorytmy przetwarzania sygnałów i metody lokalizacji obiektów w bistatycznych radarach pasywnych z falą ciągłą[1][2]. 1 czerwca 2022 otrzymał tytuł naukowy profesora nauk inżynieryjno-technicznych[2].

W swojej działalności naukowej skupił się na estymacji parametrów, obrazowaniu radarowym oraz wykrywaniu i śledzeniu obiektów. Prowadził także badania w dziedzinie radarów szumowych i pasywnych, jak również radarów z syntetyczną aperturą. Pełnił funkcję sekretarza seminarium Zakładu Teorii Obwodów i Sygnałów w Instytucie Systemów Elektronicznych na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych PW. Członek Institution of Engineering and Technology oraz Instytutu Inżynierów Elektryków i Elektroników[1].

Publikował prace w czasopismach, takich jak „IEEE transactions on Aerospace and Electronic Systems", „IET Radar, Sonar & Navigation" czy „IEEE Transactions on Geoscience and Remote Sensing"[3].

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. a b c Mateusz Malanowski. Zespół Technik Radiolokacyjnych ISE PW. [dostęp 2019-09-11].
  2. a b Prof. dr hab. inż. Mateusz Piotr Malanowski, [w:] baza „Ludzie nauki” portalu Nauka Polska (OPI PIB) [dostęp 2023-11-04].
  3. Mateusz Malanowski (publikacje i cytowania). scholar.google.pl. [dostęp 2019-09-11].