Me at the zoo

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Me at the zoo – pierwsze w historii wideo umieszczone w serwisie YouTube. Zostało opublikowane 23 kwietnia 2005 r.[1][2] o godzinie 20:27.

W filmie jeden z twórców serwisu, Jawed Karim, stoi przed klatką słoni, opowiadając o ich długich trąbach, wyraźnie okazując zainteresowanie nimi. Wideo trwa 18 sekund[1]. Do maja 2020 r. film miał ponad 93,2 miliona wyświetleń[2]. W dziesięciolecie powstania serwisu YouTube autor filmu zmienił jego opis na: „The first video on YouTube. Maybe it’s time to go back to the zoo?”, co można przetłumaczyć jako: „Pierwszy film na YouTube. Może już czas znowu odwiedzić zoo?”.

W 2020 r. została opublikowana jego ulepszona wersja, w rozdzielczości 4K i 60 klatkach na sekundę.

Transkrypcja[edytuj | edytuj kod]

Oryginał: Alright, so here we are in front of the, uh, elephants. Uh. The cool thing about these guys is that, is that they have really, really, really long, um, trunks, and that’s, that’s cool. And that’s pretty much all there is to say.

Tłumaczenie: A więc, jesteśmy przed słoniami. Ciekawą rzeczą na na ich temat jest fakt, że mają naprawdę, naprawdę, naprawdę długie trąby, i to jest, to jest niesamowite. I to wszystko, co jest (o nich) do powiedzenia.

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. a b Oto pierwsze wideo w historii YouTube’a. Pojawiło się 7 lat temu na stronie interia.pl.
  2. a b Me at the zoo w serwisie YouTube.