Miłujcie się!

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Miłujcie się!
Częstotliwość dwumiesięcznik
Państwo Polska
Wydawca Wydawnictwo Agape, Poznań
Rodzaj czasopisma społeczne, młodzieżowe, katolickie
Redaktor naczelny ks. Mieczysław Piotrowski TChr
Średni nakład 220 tys. egz.
Format A4
Liczba stron 56
ISSN 1231-7551
Strona internetowa

Miłujcie się! Katolicki Dwumiesięcznik Ewangelizacyjny (wcześniej: Katolicki Dwumiesięcznik Społecznej Krucjaty Miłości) − polski dwumiesięcznik katolicki, skierowany szczególnie do młodzieży i rodzin, wydawany przez Towarzystwo Chrystusowe dla Polonii Zagranicznej.

Mając na uwadze aktualną potrzebę ewangelizacji, czasopismo przekształciło się w Katolicki Dwumiesięcznik Ewangelizacyjny, obejmując swoim zasięgiem również tych, którzy od wiary chrześcijańskiej odeszli lub nigdy o niej nie słyszeli.

Czasopismo wydawane jest także w 21 językach:

Tematyka[edytuj | edytuj kod]

Pismo przybliża w swoich artykułach prawdy wiary, sylwetki świętych i błogosławionych oraz naukę Kościoła.

Wokół redakcji dwumiesięcznika skupia się największa w skali kraju wspólnota, gromadząca ludzi młodych, pragnących zachować czystość przedmałżeńską oraz wolność od nałogów (zwłaszcza od narkomanii, alkoholizmu i nikotynynizmu) – Ruch Czystych Serc. Redakcja spotyka się z członkami Ruchu na organizowanych przez nią rekolekcjach letnich oraz zimowych dniach skupienia. Oprócz tego redakcja organizuje coroczne rekolekcje dla kolporterów w Częstochowie.

Z inicjatywy redakcji powstał też Ruch Czystych Serc Małżeństw, zrzeszający małżeństwa, pragnące żyć według zasad Ewangelii. Miłujcie się! propaguje także Ruch Wiernych Serc - krucjatę modlitwy w intencji małżeństw zagrożonych rozpadem, duchową adopcję dziecka poczętego i dzieło modlitwy za kapłanów, tzw. margaretkę.

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]

Miłujcie się! - oficjalna strona dwumiesięcznika