Microsoft Sway

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Microsoft Sway
Logo Microsoft Sway
Logo programu
Autor Microsoft
Pierwsze wydanie 1 października 2014
Rodzaj edytor prezentacji
Strona internetowa

Microsoft Sway – internetowa aplikacja opracowana przez przedsiębiorstwo Microsoft. Została uruchomiona 1 października 2014 jako część pakietu Microsoft Office.

Przegląd[edytuj | edytuj kod]

Sway pozwala użytkownikom na łączenie tekstu i mediów w celu stworzenia prezentacji internetowej lub stron internetowych metodą WYSIWYG. Nie jest do tego wymagana wiedza na temat języków skryptowych, czy zasad tworzenia witryn[1]. Podczas tworzenia użytkownicy mogą dodawać multimedia z urządzenia lub z takich źródeł internetowych, jak Twitter, OneDrive, YouTube czy Facebook[2]. Tworzone prezentacje lub witryny internetowe mogą być wyświetlane za pomocą przeglądarki internetowej lub aplikacji, które wkrótce zostaną wydane na Windows Phone, iOS, Androida[3].

Sposób działania[edytuj | edytuj kod]

Aplikacja Sway wykorzystuje serwery Microsoftu. Pozwala to na renderowanie projektów w chmurze, jak również pomaga w samym procesie projektowania witryny. Sway pozwala na tworzenie natywnych wersji stron lub prezentacji. Przygotowanych zostaje kilka wersji projektu po stronie serwera, a każda wersja jest dostosowana do specyfikacji wybranych urządzeń. Zawartość jest wyświetlana w sposób responsywny[1].

Wydanie[edytuj | edytuj kod]

Microsoft udostępnił wersję preview aplikacji Sway w dniu 1 października 2014 roku. Zaznaczono, że nie będzie wymagać subskrypcji Office 365[4].

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]