Mistrzostwa Estonii w Skokach Narciarskich 2018

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Mistrzostwa Estonii w Skokach Narciarskich 2018
2017 2019
Data 31 marca 2018
Gospodarz Estonia Otepää
Dyscyplina skoki narciarskie
Organizator Estoński Związek Narciarski
Mężczyźni
konkurs indywidualny na skoczni HS100 Artti Aigro
konkurs drużynowy na skoczni HS100 Otepää SK I
Kobiety
konkurs indywidualny na skoczni HS100 Annemarii Bendi

Mistrzostwa Estonii w Skokach Narciarskich 2018 – zawody rozegrane w marcu 2018 roku na skoczni Tehvandi w Otepää w celu wyłonienia indywidualnego mistrza Estonii w skokach narciarskich.

Konkursy odbyły się 31 marca 2018 na normalnej skoczni w Otepää, której punkt konstrukcyjny umieszczony jest na 90. metrze, a rozmiar skoczni wynosi 100 metrów[1].

Złoty medal w rywalizacji mężczyzn zdobył Artti Aigro, drugi był Kevin Maltsev, a trzeci Martti Nõmme[1]. W zawodach wzięło udział 17 zawodników, ponadto jeden wcześniej zgłoszony skoczek nie stawiło się na starcie[1].

W konkursie kobiet wystąpiły cztery zawodniczki. Najlepsza była Annemarii Bendi, drugie miejsce zajęła Triinu Hausenberg, a trzecia była Meriliis Kukk[1].

W kategorii juniorów najlepszym zawodnikiem został Artti Aigro, a wśród zawodników do lat 16 triumfował Markkus Alter[1].

Dyrektorem zawodów był Priit Talv, kierownikiem obiektu – Jaan Jüris, a sekretarzem – Urve Loit. Noty sędziowskie za styl wystawiali: Vahur Tasane, Władimir Gołubiew, Tiit Tamm, Rain Pärn i Karl Mustjõgi[1].

Była to 74. edycja mistrzostw Estonii. Jej zwycięzcy zostali mistrzami kraju na rok 2018[2].

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Konkurs indywidualny mężczyzn[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Klub Skok 1 Skok 2 Nota[1]
1. Artti Aigro Põhjakotkas Otepää 100,0 97,5 266,0
2. Kevin Maltsev Elva Suusaklubi 95,0 97,5 256,0
3. Martti Nõmme Võru SK / Andsumäe SK 95,0 96,0 252,5
4. Kristijan Ilves Elva Suusaklubi 95,0 95,5 250,0
5. Kaarel Nurmsalu SK Telemark 94,5 93,0 243,5
6. Markkus Alter Põhjakotkas Otepää 91,0 89,0 225,0
7. Ivo-Niklas Hermanson Nõmme SK 88,5 88,0 217,0
8. Karl-August Tiirmaa Põhjakotkas Otepää 87,5 89,0 214,0
9. Taavi Pappel Nõmme SK 85,0 86,0 202,5
10. Andreas Ilves Elva Suusaklubi 79,5 80,0 175,5
11. Han-Hendrik Piho SÜ Taevatäht 81,0 75,5 171,0
12. Robert Lee Nõmme SK 75,5 76,5 158,5
13. Mihkel Oja Põhjakotkas Otepää 74,5 72,5 147,5
14. Kenno Ruukel Põhjakotkas Otepää 70,0 70,5 133,0
15. Łotwa Kristaps Nežborts s/k Lidojošais Slēpotājs 68,0 69,0 122,0
16. Ain-Einar Kaugesalu Põhjakotkas Otepää 61,0 59,5 82,0
17. Andres Aaliste Põhjakotkas Otepää 60,0 59,5 79,5
Aavo Tilga Põhjakotkas Otepää DNS

Konkurs drużynowy mężczyzn[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Klub Zawodnik Nota Punkty[3]
1. Otepää SK I Markkus Alter 234,0 703,0
Karl-August Tiirmaa 206,0
Artti Aigro 263,0
2. Elva SK Andreas Ilves 188,0 671,0
Kevin Maltsev 249,0
Kristjan Ilves 234,0
3. Nõmme SK Taavi Pappel 213,5 582,5
Ivo-Niklas Hermanson 220,5
Robert Lee 148,5
4. Võru SK / Andsumäe SK Annemarii Bendi 190,0 369,0
Trinu Hausenberg 170,5
Carena Roomets 8,5
5. Otepää SK II Mihkel Oja 169,5 366,5
Kenno Ruukel 124,5
Andres Aaliste 72,5
6. Otepää SK III Andero Kapp 96,5 246,5
Ain-Einar Kaugesalu 74,5
Hanno-Henri Reidolf 75,5
7. Otepää SK IV Aavo Tilga DNS 65,0
Kevin Klopets 36,0
Meriliis Kukk 29,0

Konkurs indywidualny kobiet[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodniczka Klub Skok 1 Skok 2 Nota[1]
1. Annemarii Bendi Võru SK / Andsumäe SK 85,5 88,0 206,0
2. Triinu Hausenberg Võru SK / Andsumäe SK 77,0 78,5 160,5
3. Meriliis Kukk Põhjakotkas Otepää 50,0 50,0 35,5
4. Carena Roomets Võru SK / Andsumäe SK 46,0 42,0 11,0

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. a b c d e f g h Rauno Loit: Eesti Meistrivõistlused suusahüpetes ja kahevõistluses, talv 2018 (est.). suusaliit.ee, 31 marca 2018. [dostęp 2018-04-01].
  2. 74. Eesti Meistrivõistlused (est.). sport24.ee. [dostęp 2018-04-29].
  3. EMV meeskondlikes suusahüpetes, TALV 2018 (est.). sport24.ee, 2018-04-01. [dostęp 2018-04-29]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-04-29)].