Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce 2012 – sztafeta 4 × 100 m mężczyzn

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce 2012
Złoty medal Złoty medal  Holandia
Srebrny medal Srebrny medal  Niemcy
Brązowy medal Brązowy medal  Francja

Sztafeta 4 × 100 metrów mężczyzn – jedna z konkurencji rozegranych podczas lekkoatletycznych mistrzostw Europy na Stadionie Olimpijskim w Helsinkach.

Terminarz[edytuj | edytuj kod]

Data Godzina[a]
30 czerwca 11:20 Eliminacje
1 lipca 18:25 Finał

Rezultaty[edytuj | edytuj kod]

Eliminacje[edytuj | edytuj kod]

Poz. Bieg Tor Reprezentacja Zawodnicy Czas Uwagi
1 1 5  Wielka Brytania Christian Malcolm, Dwain Chambers, James Ellington, Mark Lewis-Francis 38.98 Q
2 2 6  Francja Emmanuel Biron, Christophe Lemaitre, Pierre-Alexis Pessonneaux, Jimmy Vicaut 39.01 Q, SB
3 2 7  Niemcy Lucas Jakubczyk, Tobias Unger, Alexander Kosenkow, Martin Keller 39.04 Q
4 1 1  Rosja Mikhail Idrisov, Konstantin Petryashov, Vyacheslav Kolesnichenko, Pavel Karavaev 39.08 Q, SB
5 1 8  Holandia Brian Mariano, Churandy Martina, Jerrel Feller, Giovanni Codrington 39.34 Q
6 2 2  Szwajcaria Alex Wilson, Reto Schenkel, Steven Gugerli, Marc Schneeberger 39.41 Q
7 2 4  Czechy Jan Veleba, Rostislav Šulc, Vojtěch Šulc, Lukás Štastný 39.52 q
8 1 7  Portugalia Ricardo Monteiro, Dany Gonçalves, Arnaldo Abrantes, Yazaldes Nascimento 39.66 q, SB
9 2 5  Hiszpania Eduard Viles, Bruno Hortelano, Alberto Gavaldá, Diego Alonso 39.81
10 1 6  Finlandia Eetu Rantala, Visa Hongisto, Jonathan Åstrand, Ville Myllymäki 39.85
11 1 4  Szwecja David Sennung, Benjamin Olsson, Tom Kling-Baptiste, Stefan Tärnhuvud 39.87
12 1 2  Łotwa Ņikita Paņkins, Jānis Leitis, Sandis Sabâjevs, Jānis Mezītis 40.46
13 2 8  Litwa Egidijus Dilys, Žilvinas Adomavičius, Martas Skrabulis, Aivaras Pranckevičius 40.68
14 2 3  Turcja Birol Yildirim, Furkan Şen, Aykut Ay, Yiğitcan Hekimoglu 41.42
2 1  Włochy Fabio Cerutti, Simone Collio, Emanuele Di Gregorio, Jacques Riparelli DNF
1 3  Polska Jakub Adamski, Dariusz Kuć, Robert Kubaczyk, Kamil Kryński DNF

Finał[edytuj | edytuj kod]

Poz. Tor Reprezentacja Zawodniczy Czas Uwagi
Gold medal europe.svg 8  Holandia Brian Mariano, Churandy Martina, Giovanni Codrington, Patrick van Luijk 38.34 EL, NR
Silver medal europe.svg 3  Niemcy Julian Reus, Tobias Unger, Alexander Kosenkow, Lucas Jakubczyk 38.44
Bronze medal europe.svg 5  Francja Ronald Pognon, Christophe Lemaitre, Pierre-Alexis Pessonneaux, Emmanuel Biron 38.46
4 6  Rosja Michaił Idrisow, Konstantin Petryashov, Vyacheslav Kolesnichenko, Pavel Karavaev 38.67
5 7  Szwajcaria Alex Wilson, Marc Schneeberger, Reto Schenkel, Rolf Fongué 38.83
6 1  Portugalia Ricardo Monteiro, Dany Gonçalves, Diogo Antunes, Yazaldes Nascimento 39.96
2  Czechy Jan Veleba, Rostislav Šulc, Vojtěch Šulc, Lukás Štastný DNF
4  Wielka Brytania Christian Malcolm, Dwain Chambers, James Ellington, Mark Lewis-Francis DNF

Uwagi[edytuj | edytuj kod]

  1. Czasu miejscowego.

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]