Mistrzostwa Polski w Kajakarstwie 2015

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

77. Mistrzostwa Polski seniorów w kajakarstwie – odbyły się w Poznaniu w dniach 57 czerwca 2015.

Mistrzostwa rozgrywane były na Torze Regatowym "Malta".

Medaliści[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Kanadyjki[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Złoto Czas Srebro Czas Brąz Czas
C-1 200 m Wiktor Głazunow
(AZS AWF Gorzów Wlkp.)
41.751 Tomasz Kaczor
(Warta Poznań)
41.763 Michał Łubniewski
(Stomil Poznań)
42.063
C-1 500 m Marcin Grzybowski
(KS Posnania)
1:51.196 Michał Kudła
(KS Posnania)
1:52.296 Wiktor Głazunow
(AZS AWF Gorzów Wlkp.)
1:52.444
C-1 1000 m Tomasz Kaczor
(KS Warta Poznań)
3:54.509 Vincent Słomiński
(Stomil Poznań)
3:56.885 Piotr Kuleta
(AZS KU Politechnika Opolska)
3:58.353
C-1 5000 m Vincent Słomiński
(Stomil Poznań)
22:46.625 Wiktor Głazunow
(AZS AWF Gorzów Wlkp)
22:49.381 Mateusz Zuchora
(AZS KU Politechnika Opolska)
22:58.245
C-2 200 m Mariusz Ruczyński
Daniel Pośpiech
(AZS AWF Poznań)
40.611 Marcin Grzybowski
Mariusz Kruk
(KS Posnania)
41.007 Grzegorz Kara
Mateusz Kamiński
(OKSW Olsztyn)
42.095
C-2 500 m Michał Łubniewski
Patryk Sokół
(KS Stomil Poznań)
1:43.726 Marcin Grzybowski
Mariusz Kruk
(KS Posnania)
1:44.638 Lawrence Drojetzki
Daniel Pośpiech
(AZS AWF Poznań)
1:47.262
C-2 1000 m Patryk Sokół
Michał Łubniewski
(Stomil Poznań)
3:44.389 Tomasz Barniak
Mateusz Kamiński
(OKS Olsztyn)
3:44.633 Wiktor Głazunow
Joshua Drojetzki
(AZS-AWF Gorzów Wlkp.)
3:46.009
C-4 1000 m KS Posnania
Mariusz Kruk
Marcin Grzybowski
Michał Kudła
Szymon Kosteński
3:35.404 KS AZS AWF Poznań
Patryk Gluza
Grzegorz Szpynda
Lawrence Drojetzki
Daniel Pośpiech
3:37.516 KS AZS AWF Poznań
Mariusz Ruczyński
Jacek Kamiński
Roman Furtak
Gilbert Paluch
3:39.384

Kajaki[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Złoto Czas Srebro Czas Brąz Czas
K-1 200 m Sebastian Szypuła
(WKS Zawisza Bydgoszcz)
37.269 Dawid Putto
(Kopernik Bydgoszcz)
37.349 Grzegorz Bierzało
(AZS-AWF Gorzów Wlkp.)
37.585
K-1 500 m Paweł Szandrach
(WKS Zawisza Bydgoszcz)
1:39.727 Bartosz Stabno
(KS Posnania)
1:40.543 Martin Brzeziński
(WKS Zawisza Bydgoszcz)
1:40.655
K-1 1000 m Paweł Szandrach
(WKS Zawisza Bydgoszcz)
3:35.329 Rafał Rosolski
(Dojlidy Białystok)
3:35.773 Rafał Maroń
(WKS Zawisza Bydgoszcz)
3:37.537
K-1 5000 m Rafał Rosolski
(Dojlidy Białystok)
23:48.946 Bartosz Stabno
(KS Posnania)
23:52.758 Arkadiusz Krajewski
(KS Admira Gorzów Wlkp.)
24:04.138
K-2 200 m Sebastian Szypuła
Piotr Mazur
(WKS Zawisza Bydgoszcz)
34.208 Grzegorz Bierzało
Paweł Kaczmarek
(AZS-AWF Gorzów Wlkp.)
34.732 Dorian Kliczkowski
Bartosz Jonkisz
(AZS-AWF Gorzów Wlkp.)
35.228
K-2 500 m Rafał Rosolski
Paweł Florczak
(Dojlidy Białystok)
1:32.549 Martin Brzeziński
Rafał Maroń
(WKS Zawisza Bydgoszcz)
1:32.965 Grzegorz Bierzało
Paweł Kaczmarek
(AZS-AWF Gorzów Wlkp.)
1:35.137
K-2 1000 m Paweł Szandrach
Mariusz Kujawski
(WKS Zawisza Bydgoszcz)
3:28.787 Mateusz Augustyniak
Adam Wachowiak
(KS Posnania)
3:29.387 Damian Uhle
Norbert Kuczyński
(Wiskord Szczecin)
3:29.747
K-4 200 m WKS Zawisza Bydgoszcz
Patryk Kulczyński
Piotr Mazur
Sebastian Szypuła
Piotr Siemionowski
33.120 AZS AWF Poznań
Jakub Grobelny
Patryk Grzelka
Jakub Michalski
Kamil Tomyślak
33.120 Sparta Augustów
Andrzej Markiewicz
Marcin Garbacz
Emil Hryńko
Kamil Garbacz
36.424
K-4 1000 m WKS Zawisza Bydgoszcz
Rafał Maroń
Paweł Szandrach
Mariusz Kujawski
Martin Brzeziński
3:06.538 KS Posnania Poznań
Bartosz Stabno
Wojciech Tracz
Adam Wachowiak
Mateusz Augustyniak
3:07.866 AZS AWF Gorzów Wlkp.
Daniel Wasyłyk
Jakub Grobelny
Patryk Grzelka
Jakub Michalski
3:08.634

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Kajaki[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Złoto Czas Srebro Czas Brąz Czas
K-1 200 m Marta Walczykiewicz
(KTW Kalisz)
40.890 Karolina Naja
(AZS-AWF Gorzów Wlkp.)
42.038 Ewelina Wojnarowska
(KS Warta Poznań)
42.766
K-1 500 m Ewelina Wojnarowska
(KS Warta Poznań)
1:49.505 Karolina Naja
(AZS-AWF Gorzów Wlkp.)
1:49.613 Beata Mikołajczyk
(UKS Kopernik Bydgoszcz)
1:50.109
K-1 1000 m Beata Mikołajczyk
(UKS Kopernik Bydgoszcz)
3:59.878 Edyta Dzieniszewska
(AKS Sparta Augustów)
4:00.514 Anna Włosik
(KKW Kraków)
4:09.618
K-1 5000 m Anna Włosik
(KKW Kraków)
23:15.405 Aleksandra Górna
(Zawisza Bydgoszcz)
23:21.889 Emilia Cywińska
(Zawisza Bydgoszcz)
23:42.749
K-2 200 m Marta Walczykiewicz
Katarzyna Kołodziejczyk
(KTW Kalisz)
40.829 Dominika Włodarczyk
Aleksandra Górna
(WKS Zawisza Bydgoszcz)
41.513 Justyna Iskrzycka
Paulina Paszek
(UKS-4 Katowice)
42.561
K-2 500 m Justyna Iskrzycka
Paulina Paszek
(UKS-4 Katowice)
1:46.709 Dominika Włodarczyk
Anna Górna
(WKS Zawisza Bydgoszcz)
1:47.233 Karolina Pielin
Anna Godek
(KS Posnania Poznań)
1:51.305
K-2 1000 m Karolina Naja
Aleksandra Janicka
(AZS-AWF Gorzów Wlkp.)
3:52.883 Aleksandra Górna
Emilia Cywińska
(WKS Zawisza Bydgoszcz)
3:53.455 Karolina Pielin
Anna Godek
(KS Posnania)
3:54.031
K-4 500 m AZS-AWF Gorzów Wlkp.
Aleksandra Janicka
Paulina Noga
Karolina Naja
Klaudia Szewczyk
1:41.319 WKS Zawisza Bydgoszcz
Dominika Włodarczyk
Emilia Cywińska
Joanna Bruska
Aleksandra Górna
1:42.711 KS Posnania
Joanna Heneczkowska
Paulina Hopcia
Karolina Pielin
Anna Godek
1:43.795

Kanadyjki[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Złoto Czas Srebro Czas Brąz Czas
C-1 200 m Dorota Borowska
(NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki)
54.984 Magda Stanny
(MOSM Tychy)
55.952 Dorota Kozakiewicz
(UKS Koszałek Opałek Węgorzewo)
56.168
C-2 500 m Dorota Borowska
Justyna Boniecka
(NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki)
2:12.059 Dorota Kozakiewicz
Katarzyna Kozakiewicz
(UKS Koszałek Opałek Węgorzewo)
2:16.343 Kinga Kwiatkowska
Malwina Siemczyk
(AZS AWF Poznań)
2:21.027

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]