National Geographic Wild

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
(Przekierowano z Nat Geo Wild)
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
National Geographic Wild
Ilustracja
Data startu 1 marca 2007
Format obrazu 16:9 576i (SDTV)

16:9 1080i (HDTV)

Właściciel National Geographic Society
Kraj nadawania  Polska
Język polski
Udziały w rynku 0,15%[1](marzec 2017)
Poprzednia nazwa Nat Geo Wild
Siostrzane kanały National Geographic,
Nat Geo People
Strona internetowa
Poprzednie logo wersji SD kanału.

National Geographic Wild – stacja telewizyjna, należąca do National Geographic Society – właściciela innych kanałów tej marki (min.: National Geographic). Prezentuje ona głównie programy dotyczące dzikiej przyrody. Kanał był emitowany z polską fonią od początku istnienia jednakże znalazł się w ofercie polskiego nadawcy – Multimedia Polska dopiero 27 kwietnia 2007 roku. Stacja jest dostępna także w sieci UPC. Kanał jest dostępny w polskiej wersji językowej na platformie Orange TV, Cyfrowy Polsat i nc+ oraz w wielu sieciach kablowych na terenie całego kraju. Dystrybutorem kanału jest Fox International Channels, którego właścicielem jest 21st Century Fox (wcześniej News Corporation).

Nat Geo Wild HD[edytuj | edytuj kod]

Kanał w wysokiej rozdzielczości HDTV. Dostępny od 1 września 2009 roku jako stacja niebędąca retransmisją kanału SD. Dzień po starcie kanał znalazł się na platformie n. Później został dołączony kolejno do oferty platform Cyfrowy Polsat, nc+ i Orange TV.

Od 1 września 2011 roku ramówki kanałów Nat Geo Wild (wersja SD) i Nat Geo Wild HD są identyczne.

Stacja należy do National Geographic Society – właściciela innych kanałów tej marki.

Poprzednie logo HD kanału.


Zmiana nazewnictwa[edytuj | edytuj kod]

W poniedziałek, 14 stycznia 2019 National Geographic Society ujawnił, że w dniu 1 lutego nastąpi zmiana nazwy kanału oraz zmiana logotypu na większy. Kanał ze skróconej nazwy Nat Geo Wild zmieni ją na dłuższą i pełną - National Geographic Wild. Zmiana nazwy wprowadzona jest z powodu umocnienia pozycji stacji i ujednolicenia opraw kanału[2].

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Fokus TV kanał dokumentalny marzec 2017 Discovery Channel wyprzedził TVP Historię, www.wirtualnemedia.pl [dostęp 2017-11-25] (pol.).
  2. Nat Geo Wild zmienia się w National Geographic Wild, https://satkurier.pl/news/177232/nat-geo-wild-zmieni-sie-w-national-geographic-wild.html, 2019.