Nestea

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Nestea
napój bezalkoholowy
Ilustracja
Data i miejsce wprowadzenia 1948
Kanada, Stany Zjednoczone
Producent Hoop Polska (The Coca-Cola Company do 2017 roku)
Dystrybutor Hoop Polska
Składniki

woda, cukier, fruktoza, ekstrakty herbaciane, soki zagęszczone, naturalne aromaty, regulatory kwaskowości: cytryniany sodu, kwas: kwas cytrynowy, substancja słodząca: glikozydy stewiolowe

Uwagi
  • smaki: cytrynowy, brzoskwiniowy, zielona herbata.
Strona internetowa

Nestea – niegazowany, bezalkoholowy napój herbaciany przeznaczony do spożywania na zimno, zarejestrowany znak towarowy Nestlé[1], do końca 2017 produkowany przez The Coca-Cola Company. Produkcja i dystrybucja firmy Nestea do końca roku 2017, odbywała się na podstawie joint-venture BPW zawartego między Nestlé i Coca Colą[2].

Coca-Cola zachowa licencję na produkcję i sprzedaż Nestea w Kanadzie, Hiszpanii, Portugalii, Andorze, Rumunii, na Węgrzech oraz w Bułgarii.

Od stycznia 2018 licencję na produkcję i dystrybucję na polskim rynku przejęła Hoop Polska[3]. Można zauważyć zmianę loga i grafiki produktu[4].

Od sierpnia 2019 roku oryginalne "stare" Nestea będzie dystrybutowane do Austrii i Niemiec. Stanie się tak dzięki nowo zawartej współpracy Columbus Drinks, a Nestlé[5].

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Cold Beverage Solutions.
  2. Nestea znika z oferty Coca-Coli. Zastąpi ją nowy napój, „Business Insider”, 3 stycznia 2018 [dostęp 2018-06-12] (pol.).
  3. Hoop Polska przejmuje dystrybucję i działania marketingowe napojów Nestea w Polsce
  4. Napoje Nestea z nowym składem i opakowaniami - Napoje kawa herbata, www.portalspozywczy.pl [dostęp 2018-12-01] (pol.).
  5. Altes Design und neuer Vertrieb für Nestea, CASH - Das Handelsmagazin [dostęp 2019-06-18] (niem.).