Nicole Richie

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Nicole Richie
Ilustracja
Imię i nazwisko

Nicole Camille Escovedo, później Nicole Camille Richie

Data i miejsce urodzenia

21 września 1981
Berkley, stan Kalifornia

Zawód

aktorka, piosenkarka

Nicole Richie (właściwie Nicole Camille Escovedo, ur. 21 września 1981 w Berkeley, w Kalifornii) – piosenkarka i aktorka amerykańska.

Edukacja[edytuj | edytuj kod]

Nicole jako dziecko uczyła się grać na wiolonczeli, gitarze, skrzypcach i pianinie. W 1985 roku zaczęła edukację w prestiżowej szkole The Buckley, gdzie poznała takie sławy jak Paris Hilton czy Kimberly Stewart. Następnie uczęszczała do Montclar College Preparatory School oraz University of Arizona, gdzie studiowała sztukę i media.

Rodzina[edytuj | edytuj kod]

Jej biologicznymi rodzicami są były członek zespołu grającego z Lionelem Richie – Peter Escovedo oraz asystentka Lionela. Nicole w wieku trzech lat została nieformalnie adoptowana przez Lionela Richie i jego żonę Brendę Harvey-Richie. Sześć lat później adopcja została sformalizowana. Nicole do tej pory utrzymuje kontakty z biologiczną matką. Jej ojcem chrzestnym był Michael Jackson.

Kariera[edytuj | edytuj kod]

W 2003 roku telewizja Fox wyprodukowała program typu reality show The Simple Life z udziałem Nicole i jej ówczesnej przyjaciółki Paris Hilton. W 2006 roku została wydana książka obyczajowa autorstwa Nicole Richie The Truth About Diamonds, występują w niej wątki zaczerpnięte z życia Richie.

Życie prywatne[edytuj | edytuj kod]

11 stycznia 2008 roku w Los Angeles w Cedars-Sinai Medical Center urodziła córkę, która otrzymała imiona: Harlow Winter Kate. Ojcem jest partner Nicole, Joel Madden członek zespołu Good Charlotte. 9 września 2009 przyszło na świat ich drugie dziecko – syn Sparrow James Midnight. 11 grudnia 2010 Nicole wzięła ślub z Joelem Maddenem[1]. Ceremonia odbyła się w rezydencji ojca Nicole, Lionela Richie w Beverly Hills.

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Nicole Richie i Joel Madden w końcu małżeństwem. Wirtualna Polska, 2010-12-13. [dostęp 2010-12-17]. (pol.).

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]