Obwodnica Bielawy

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Przebieg Obwodnicy Bielawy
Obwodnica w Bielawie i tereny dla inwestorów, widok z Góry Parkowej
Obwodnica w Bielawie nocą

Obwodnica Bielawyobwodnica mająca strategiczne znaczenie dla miasta, ponieważ została zbudowana nie tylko by poprawić infrastrukturę drogową, ale przede wszystkim żeby przyciągnąć do Bielawy nowych inwestorów. W jej sąsiedztwie zlokalizowane są działki dla małych i średnich przedsiębiorstw, które dzięki pełnemu uzbrojeniu w media są atrakcyjnym terenem dla biznesu. Do zagospodarowania przewiduje się około 65 ha. uzbrojonych działek inwestycyjnych.

Cała bielawska obwodnica – ul. Sikorskiego i jej druga część – al. św. Jana Pawła II - pozwala o wiele szybciej dostać się do największego osiedla w Bielawie (XXV-lecia) i ominąć rejon o znacznym natężeniu ruchu w mieście. Wzdłuż całej obwodnicy przebiega droga dla rowerów. Długość obwodnicy wynosi ponad 4 kilometry. Przy obwodnicy znajduje się stacja paliwowa koncernu PKN Orlen z parkingiem dla tirów, okręgowa stacja kontroli pojazdów wraz z myjnią samochodową, mechanika samochodowa oraz inne mniejsze firmy. W pobliżu obwodnicy mieści się jeden z największych producentów spawarek Lincoln Electric Bester, firma produkcyjno - handlowa M.Z. TRONIC, Pływalnia „AQUARIUS” oraz supermarkety: Intermarche i Biedronka.

Bielawski Park przemysłowy[edytuj | edytuj kod]

Władze Bielawy utworzyły park przemysłowo technologiczny. Miasto na lokalizację parku wyznaczyło tereny znajdujące się wewnątrz nowej obwodnicy bielawskiej. Na jego terenie, na 24 hektarach, mają powstać zakłady przemysłowe, a pod działalność usługową zarezerwowano kolejnych 10 hektarów. W ramach parku powstał Inkubator Przedsiębiorczości, który funkcjonuje przy ulicy Wolności.

Jest drogą o szczególnych walorach widokowych - widać z niej m.in. Łysą Górę, Górę Parkową oraz panoramę Gór Sowich.

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]