Oliver Sykes

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Oliver Sykes (2010)

Oliver „Oli” Scott Sykes (ur. 20 listopada 1986 w Stocksbridge) – angielski wokalista metalcore'owy, współtwórca grupy Bring Me the Horizon.

Oliver Sykes urodził się w Ashford. Kiedy był mały, wyjechał z rodzicami Ianem i Carol Sykesami do Australii, przemieszczając się przez około 5 lat od Adelaide do Perth. W wieku 8 lat ponownie wrócił do Stockbridge w Sheffield. Jako nastolatek, uczęszczał do Stocksbridge High School, tego samego liceum, w którym uczyli się Alex Turner, Andy Nicholson, Matt Helders i Nick O’Malley z zespołu Arctic Monkeys. Sykes był w klasie niżej niż Turner i Helders.

Sykes stwierdził, że lubił przedmioty takie jak angielski i plastyka, ale nie był zainteresowany nauką matematyki i przedmiotów ścisłych. W 2003 roku zaczął nagrywać krótkie utwory pod nazwą Quakebeat. Grał również w innych zespołach, w tym hip-hopowym zespole „Womb 2 Da Tomb” z innym członkiem Bring Me the Horizon, Mattem Nichollsem i swoim bratem Tomem Sykesem i metalowym zespole „Purple Curto” jako perkusista i wokalista ze swoim kolegą ze szkoły Neilem Whiteleyem, przyjmując pseudonim „Olisaurus”, które później wykorzystał do swoich solowych materiałów. Od 12 lipca 2015 jest żonaty z modelką i tatuażystką - Hannah Snowdon.

Przed festiwalem Download 2014 został zorganizowany wywiad z Sykes'em oraz Chesterem Benningtonem (Linkin Park). Sykes przyznał, że dzielenie sceny z Linkin Park, jest jego dziecięcym marzeniem i to ten zespół spowodował, że zaczął interesować się tworzeniem muzyki[1].

Jest twórcą linii ubrań i dodatków „Drop Dead Clothing”. Sklep działa przede wszystkim przez internet, lecz ma również swoją siedzibę w Sheffield oraz Londynie.

Przypisy

  1. Excess all areas. „Kerrang!”, 2014-06-11. 

Linki zewnętrzne[edytuj]