Oliver Sykes

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Oliver Sykes (2010)

Oliver "Oli" Scott Sykes (ur. 20 listopada 1986 w Stocksbridge) – angielski wokalista kiedyś metalcore'owy, aktualnie rockowy, współtwórca grupy Bring Me the Horizon.

Oliver Sykes urodził się w Ashford. Kiedy był mały, wyjechał z rodzicami Ianem i Carol Sykesami do Australii, przemieszczając się przez około 5 lat od Adelaide do Perth. W wieku 8 lat ponownie wrócił do Stockbridge w Sheffield. Jako nastolatek, uczęszczał do Stocksbridge High School, tego samego liceum, w którym uczyli się Alex Turner, Andy Nicholson, Matt Helders i Nick O'Malley z zespołu Arctic Monkeys. Sykes był w klasie niżej niż Turner i Helders.

Sykes stwierdził, że lubił przedmioty takie jak angielski i plastyka, ale nie był zainteresowany nauką matematyki i przedmiotów ścisłych. W 2003 roku zaczął nagrywać krótkie utwory pod nazwą Quakebeat. Grał również w innych zespołach, w tym hip-hopowym zespole "Womb 2 Da Tomb" z innym członkiem Bring Me the Horizon, Mattem Nichollsem i swoim bratem Tomem Sykesem i metalowym zespole "Purple Curto" jako perkusista i wokalista ze swoim kolegą ze szkoły Neilem Whiteleyem, przyjmując pseudonim "Olisaurus", które później wykorzystał do swoich solowych materiałów. Od 12 lipca 2015 jest żonaty z modelką i tatuażystką - Hannah Snowdon.


Jest twórcą linii ubrań i dodatków "Drop Dead Clothing". Sklep działa przede wszystkim przez internet, lecz ma również swoją siedzibę w Londynie .

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]