Przejdź do zawartości

Omar Alexander Cardenas

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Omar Alexander Cardenas
Ilustracja
Zdjęcie Omara Alexandra Cardenasa z 2018 roku
Data i miejsce urodzenia

23 marca 1995
Kalifornia

Zawód, zajęcie

Podejrzany o bycie członkiem gangu Pierce Street

Strona internetowa

Omar Alexander Cardenas (ur. 23 marca 1995 roku w Kalifornii)[1] – amerykański zbieg podejrzany o bycie członkiem gangu Pierce Street i oskarżony o zabójstwo mężczyzny w miejscu publicznym w Los Angeles, 528. osoba dodana do listy 10 Najbardziej Poszukiwanych Zbiegów FBI

Oskarżenie[edytuj | edytuj kod]

Cardenas jest podejrzewany o bycie członkiem gangu Pierce Street i możliwą współpracę z Pacoima Van Nuys Boys lub Anybody Killas[2]. Miał się posługiwać pseudonimem „Dolar”[2].

Cardenas jest podejrzewany o to, że 15 sierpnia 2019 roku w małym centrum handlowym w dzielnicy Sylmar w Los Angeles w Kalifornii wystrzelił kilka strzałów z półautomatycznego pistoletu w stronę zakładu fryzjerskiego Hair Icon Barber Shop, trafiając w głowę i raniąc śmiertelnie dorosłego mężczyznę[2] o imieniu Jabali Dumas[3] stojącego na zewnątrz[2]. Nieznana jest relacja ofiary z Cardenasem[2]. Osoby badające sprawę dopuszczali możliwość, że ofiara i Cardenas w ogóle się nie znali[2].

Śledztwo i postępowanie karne[edytuj | edytuj kod]

3 kwietnia 2020 roku sąd najwyższy hrabstwa Los Angeles wydał lokalny nakaz aresztowania po tym jak Cardenas został oskarżony o zabójstwo[2]. Sąd Okręgowy Stanów Zjednoczonych w dystrykcie centralnym Kalifornii wydał federalny nakaz aresztowania 2 września 2021 roku, po tym, jak Cardenas został oskarżony o ucieczkę w celu uniknięcia kary[2]. 20 lipca 2022 roku został dodany do listy 10 Najbardziej Poszukiwanych Zbiegów FBI[1]. Jest 528. osobą dodaną do tej listy[3].

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. a b OMAR ALEXANDER CARDENAS [online], Federalne Biuro Śledcze (ang.).
  2. a b c d e f g h Omar Cardenas Added to Ten Most Wanted Fugitives List [online], Federal Bureau of Investigation [dostęp 2022-10-05] (ang.).
  3. a b Fugitive Omar Alexander Cardenas, Wanted for Murder in Los Angeles, Added to FBI’s Ten Most Wanted Fugitives List [online], Federal Bureau of Investigation [dostęp 2022-10-05] (ang.).