Przejdź do zawartości

PLOS Genetics

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
PLOS Genetics
Częstotliwość

miesięcznik (artykuły w wersji elektronicznej publikowane są co tydzień[1])

Państwo

 Stany Zjednoczone

Adres

Public Library of Science
185 Berry Street, Suite 3100
San Francisco, CA 94107
USA

Wydawca

Public Library of Science

Tematyka

genetyka

Pierwszy numer

2005

Redaktor naczelny

Greg Barsh

ISSN

1553-7390

Strona internetowa

PLOS Genetics (do 2012 r. PLoS Genetics) – recenzowane czasopismo naukowe, publikujące na zasadach wolnej licencji prace naukowe z dziedziny genetyki. Profil czasopisma obejmuje szeroko pojętą genetykę, w tym genetykę ludzi, ale także organizmów modelowych od myszy do muszek owocówek, roślin i bakterii. Publikowane prace są skierowane do szerszego grona czytelników, a związane m.in. z nowymi genami i ich odkryciem oraz funkcją, genetyką populacji, projektami badania genomów, genomiką funkcjonalną i porównawczą, genetyką medyczną, biologią chorób, ewolucją, ekspresją genów, biologią chromosomów oraz epigenetyką[1]. Główna siedziba redakcji czasopisma mieści się w Stanach Zjednoczonych, a czasopismo publikowane jest w języku angielskim.

Czasopismo wydaje organizacja non-profit Public Library of Science (PLOS), która zajmuje się publikacją treści naukowych na zasadzie otwartego dostępu[1]. Wszystkie treści w czasopiśmie publikowane są na licencji Creative Commons w wersji 2.5 z uznaniem autorstwa (CC-BY-2.5), oznaczanej skrótowo na stronie czasopisma jako CCAL[2]. By pokryć wydatki związane z utrzymaniem czasopisma, w większości przypadków pobiera się opłaty od autorów artykułów[1].

Według ISI w roku 2014 impact factor czasopisma wyniósł 7,528[3].

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. a b c d About PLOS Genetics. [w:] PLOS Genetics [on-line]. PLOS. [dostęp 2010-09-03]. [zarchiwizowane z tego adresu (2010-09-14)]. (ang.).
  2. Open-Access License. [w:] PLOS Genetics [on-line]. PLOS. [dostęp 2010-09-03]. [zarchiwizowane z tego adresu (2010-08-12)]. (ang.).
  3. Journal Citation Reports. [w:] ISI Web of Knowledge [on-line]. Thomson Reuters, 2015. (ang.).

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]