Parafia Błogosławionych Płockich Biskupów Męczenników w Ciechanowie

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Parafia Błogosławionych Płockich Biskupów Męczenników
Państwo  Polska
Siedziba Ciechanów
Adres ul. Ludowa 31
06-400 Ciechanów
Data powołania 6 lipca 2009
Wyznanie katolickie
Kościół rzymskokatolicki
Diecezja płocka
Dekanat ciechanowski wschodni
Proboszcz ks. mgr Adam Gnyp
Położenie na mapie Ciechanowa
Mapa konturowa Ciechanowa, na dole po prawej znajduje się punkt z opisem „Parafia Błogosławionych Płockich Biskupów Męczenników”
Położenie na mapie Polski
Mapa konturowa Polski, blisko centrum na prawo u góry znajduje się punkt z opisem „Parafia Błogosławionych Płockich Biskupów Męczenników”
Położenie na mapie województwa mazowieckiego
Mapa konturowa województwa mazowieckiego, u góry nieco na lewo znajduje się punkt z opisem „Parafia Błogosławionych Płockich Biskupów Męczenników”
Położenie na mapie powiatu ciechanowskiego
Mapa konturowa powiatu ciechanowskiego, blisko centrum na dole znajduje się punkt z opisem „Parafia Błogosławionych Płockich Biskupów Męczenników”
Ziemia52°51′21″N 20°38′25″E/52,855833 20,640278
Strona internetowa

Parafia Błogosławionych Płockich Biskupów Męczennikówrzymskokatolicka parafia w Ciechanowie, w województwie mazowieckim, powiat ciechanowski.

Parafia została erygowana 6 lipca 2009 roku przez biskupa Piotra Liberę. Wchodzi w skład dekanatu ciechanowsko-wschodniego w diecezji płockiej.

Obszar parafii[edytuj | edytuj kod]

Obejmuje ulicę Płońską; Osiedla: Krubin, Bielin, Krubinek; z osiedla 40-lecia; teren od skrzyżowania ul. Płońskiej i Mleczarskiej do rzeki Łydynia, następnie rzeką w kierunku Bielina do granicy miasta oraz miejscowości: Grędzice, Rzeczki Orszymy, Rzeczki Wolki, Mieszki Różki, Mieszki Atle, Mieszki Wielkie, Sokołówek, Baby, Nużewko, Nużewo, Gołoty. Nabożeństwa są sprawowane w tymczasowej kaplicy.

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]