Piła III

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Ten artykuł dotyczy filmu. Zobacz też: Piła III (ścieżka dźwiękowa).
Piła III
Saw III
Gatunek horror
thriller
Data premiery 26 października 2006
Polska 5 stycznia 2007
Kraj produkcji  Stany Zjednoczone
Język angielski
Czas trwania 107 min
Reżyseria Darren Lynn Bousman
Scenariusz Leigh Whannell
James Wan
Główne role Tobin Bell
Shawnee Smith
Bahar Soomekh
Angus MacFadyen
Muzyka Charlie Clouser
Zdjęcia David A. Armstrong
Scenografia Anthony A. Ianni
David Hackl
Kostiumy Alex Kavanagh
Montaż Kevin Greutert
Produkcja Mark Burg
Oren Koules
Wytwórnia Twisted Pictures
Evolution Entertainment
Saw 2 Productions
Dystrybucja Kino Świat
Lionsgate
Budżet 10.000.000 USD
Poprzednik Piła II
Kontynuacja Piła IV

Piła III (ang. Saw III) – amerykański film z 2006 r. z gatunku horror, thriller (gore) w reżyserii Darrena Lynna Bousmana. Premiera Piły III planowana była na 27 października 2006 (Halloween).

Producentem wszystkich 3 części Piły był Gregg Hoffman, który zmarł 2 miesiące po premierze drugiej części, rozpoczynając pracę nad częścią trzecią. Dozwolone od 18 lat.

Opis fabuły[edytuj | edytuj kod]

W trzeciej części Piły, prace Jigsawa kontynuuje Amanda. Jednak jej mordercze zagadki odróżniają się od zagadek Johna, są nie do wygrania – ofiara zawsze umiera, pomimo przestrzegania zasad. Ofiarami są recydywista Troy oraz detektyw Kerry. Dr. Lynn Denlon zostaje porwana przez Amandę i przewieziona do miejsca, w którym Kramer z Amandą projektują swoje śmiercionośne urządzenia. Jej zadaniem jest utrzymanie przy życiu umierającego Jigsawa. Amanda zakłada na jej szyję urządzenie, zawierające naboje od strzelby, które jest podłączone do monitoringu pulsu i uruchomi obrożę z nabojami, które wystrzelą w przypadku śmierci Jigsawa. Lynn musi robić wszystko, aby Kramer przeżył, dopóki Jeff nie przejdzie swoich testów na wybaczenie osobom, przez które zabójca jego syna został zamknięty w celi na skandalicznie krótki wyrok 6 miesięcy. Jednak Jigsaw wykorzystał coś, co łączy Lynn z Jeffem. Jeff rozpoczyna wędrówkę. Ma dwie godziny aby dojść do końca, jednak Jeff po drodze napotka dylematy i wyrzeczenia, którym będzie musiał stawić czoło. Spotyka trzech ludzi uwięzionych w pułapkach, z których dwójka przyczyniła się do uniewinnienia zabójcy jego dziecka, jeden zaś jest zabójcą. Udaje mu się uratować zaledwie jednego z nich, który i tak potem ginie. Później okazuje się, że Jeff i Lynn są nieumiejącym się porozumieć małżeństwem. Jeff trafiając już do miejsca docelowego, zabija Amandę trafiając z pistoletu w szyję. Jednak oblał ostateczny test zabijając Jigsawa nie wiedząc, że dokonał tym samym wyroku śmierci nad własną żoną. Następnie Jeff słyszy nagranie, w którym Kramer mówi że jego zemsta stała i stanie się przyczyną śmierci innych bliskich mu osób oraz iż jego córka została uwięziona w miejscu, gdzie może zabraknąć jej powietrza.

Obsada[edytuj | edytuj kod]

Lista utworów[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]