Piła III

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Piła III
Saw III
ilustracja
Gatunek

horror
thriller

Data premiery

26 października 2006
5 stycznia 2007 (Polska)

Kraj produkcji

Stany Zjednoczone

Język

angielski

Czas trwania

107 min

Reżyseria

Darren Lynn Bousman

Scenariusz

Leigh Whannell
James Wan

Główne role

Tobin Bell
Shawnee Smith
Bahar Soomekh
Angus MacFadyen

Muzyka

Charlie Clouser

Zdjęcia

David A. Armstrong

Scenografia

Anthony A. Ianni
David Hackl

Kostiumy

Alex Kavanagh

Montaż

Kevin Greutert

Produkcja

Mark Burg
Oren Koules

Wytwórnia

Twisted Pictures
Evolution Entertainment
Saw 2 Productions

Dystrybucja

Kino Świat
Lionsgate

Budżet

10.000.000 USD

Poprzednik

Piła II

Kontynuacja

Piła IV

Strona internetowa

Piła III (ang. Saw III) – amerykański film z 2006 r. z gatunku horror, thriller (gore) w reżyserii Darrena Lynna Bousmana. Premiera Piły III planowana była na 27 października 2006 (Halloween).

Producentem wszystkich 3 części Piły był Gregg Hoffman, który zmarł 2 miesiące po premierze drugiej części, rozpoczynając pracę nad częścią trzecią. Dozwolone od 18 lat.

Fabuła[edytuj | edytuj kod]

W trzeciej części Piły, prace Jigsawa kontynuuje Amanda. Jednak jej mordercze zagadki odróżniają się od zagadek Johna, są nie do wygrania – ofiara zawsze umiera, pomimo przestrzegania zasad. Ofiarami są recydywista Troy oraz detektyw Kerry.

Specjalistka chirurgii, dr Lynn Denlon, zostaje porwana przez Amandę i przewieziona do miejsca, w którym Kramer z Amandą projektują swoje śmiercionośne urządzenia. Jej zadaniem jest utrzymanie przy życiu umierającego Jigsawa. Amanda zakłada na jej szyję urządzenie, zawierające naboje od strzelby, które jest podłączone do monitoringu pulsu i uruchomi obrożę z nabojami, które wystrzelą w przypadku śmierci Jigsawa. Lynn musi robić wszystko, aby Kramer przeżył, dopóki mężczyzna imieniem Jeff nie przejdzie swoich testów na wybaczenie osobom, przez które zabójca jego syna został zamknięty w celi na skandalicznie krótki wyrok 6 miesięcy. Jednak Jigsaw wykorzystał coś, co łączy Lynn z Jeffem.

Jeff rozpoczyna wędrówkę. Ma dwie godziny aby dojść do końca, jednak po drodze napotka dylematy i wyrzeczenia, którym będzie musiał stawić czoło. Spotyka trzech ludzi uwięzionych w pułapkach, z których dwójka przyczyniła się do uniewinnienia zabójcy jego dziecka, jeden zaś jest zabójcą. Udaje mu się uratować zaledwie jednego z nich, który i tak potem ginie. Później okazuje się, że Jeff i Lynn są nieumiejącym się porozumieć małżeństwem. Jeff trafiając już do miejsca docelowego, zabija Amandę trafiając z pistoletu w szyję. Jednak oblał ostateczny test zabijając Jigsawa, nie wiedząc, że dokonał tym samym wyroku śmierci na własnej żonie. Następnie Jeff słyszy nagranie, w którym Kramer mówi że jego zemsta stała i stanie się przyczyną śmierci innych bliskich mu osób oraz iż jego córka została uwięziona w miejscu, gdzie może zabraknąć jej powietrza.

Obsada[edytuj | edytuj kod]

Lista utworów[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]