Przejdź do zawartości

Piasecznik Mały

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Piasecznik Mały
Położenie
Państwo

 Polska

Region

Wzgórza Bukowe

Wysokość lustra

78,4 m n.p.m.

Morfometria
Powierzchnia

0,0256 km²

Wymiary
• max długość
• szerokość


0,330 km
0,070-120 km

Głębokość
• maksymalna


5 m

Hydrologia
Rodzaj jeziora

rynnowe

Położenie na mapie Polski
Mapa konturowa Polski, blisko lewej krawiędzi u góry znajduje się owalna plamka nieco zaostrzona i wystająca na lewo w swoim dolnym rogu z opisem „Piasecznik Mały”
Położenie na mapie województwa zachodniopomorskiego
Mapa konturowa województwa zachodniopomorskiego, po lewej nieco na dole znajduje się owalna plamka nieco zaostrzona i wystająca na lewo w swoim dolnym rogu z opisem „Piasecznik Mały”
Położenie na mapie powiatu gryfińskiego
Mapa konturowa powiatu gryfińskiego, blisko górnej krawiędzi po prawej znajduje się owalna plamka nieco zaostrzona i wystająca na lewo w swoim dolnym rogu z opisem „Piasecznik Mały”
Położenie na mapie gminy Stare Czarnowo
Mapa konturowa gminy Stare Czarnowo, blisko centrum na lewo u góry znajduje się owalna plamka nieco zaostrzona i wystająca na lewo w swoim dolnym rogu z opisem „Piasecznik Mały”
Ziemia53°19′10″N 14°39′50″E/53,319444 14,663889

Piasecznik Mały (niem. Klein Petznik See) – śródleśne jezioro w Polsce, położone na Wzgórzach Bukowych[1], w otulinie Puszczy Bukowej (gmina Stare Czarnowo, powiat gryfiński, województwo zachodniopomorskie).

Powierzchnia akwenu wynosi 2,56 ha. Znajduje się na północny wschód od Binowa oraz Jeziora Piasecznik Duży. Na wschód od Piasecznika Małego położone jest Jezioro Plebanka. Akwen leży w dolinie rozdzielającej Glapi Garb na północy od Piasecznej Góry na południu. Ma owalny kształt z szerokim krótkim półwyspem wcinającym się od południa, linia brzegowa jest słabo rozwinięta[2].

W pobliżu szlaki turystyczne: szlak turystyczny czerwony Szlak Nadodrzański i szlak turystyczny czarny Szlak PTTK „Wiercipięty”.

Zobacz też

[edytuj | edytuj kod]

Przypisy

[edytuj | edytuj kod]
  1. Regiony fizycznogeograficzne Polski po zmianach w 2018 r. [online], warmaz.pl, 2018 (pol.).
  2. Leksykon Puszczy Bukowej. [dostęp 2009-12-23]. [zarchiwizowane z tego adresu (2009-12-23)].