Pilot (Nie z tego świata)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Kobieta w bieli
Odcinek serialu
Supernatural: Nie z tego świata
Oryginalny tytuł

Pilot

Numer odcinka

1

Sezon

Sezon 1
Odcinek 1

Data premiery

13 sierpnia 2005

Produkcja
Reżyseria

David Nutter

Scenariusz

Eric Kripke

Chronologia
← Poprzedni odcinek
„–”
Następny odcinek →
„Wendigo”

Pilot – pierwszy odcinek pierwszego sezonu serialu Nie z tego świata (Supernatural).

Streszczenie[edytuj | edytuj kod]

Sam Winchester już niedługo kończy Stanford University i ma wielkie plany na przyszłość - zamierza kontynuować naukę w jednej z najlepszych szkół prawniczych w kraju. Czeka go rozmowa kwalifikacyjna, lecz wtedy pojawia się jego brat Dean Winchester, z którym nie widział się od czasu rozpoczęcia nauki w Stanford. Jest środek nocy i Dean przyszedł prosić Sama o pomoc – ich ojciec, John Winchester wybrał się na „polowanie” i nie dał znaku życia od paru dni. Sam postanawia pomóc bratu szukać ojca, zostawia na weekend dziewczynę, Jessicę i wyrusza z bratem na krótkie poszukiwanie, gdyż na początku tygodnia czeka go rozmowa kwalifikacyjna.

Bracia wyruszają do Jericho, gdzie znikali od jakiegoś czasu niezamężni mężczyźni, i rozpoczynają śledztwo, gdyż to właśnie tam znaleźli ślady po ojcu, który najwyraźniej pracował nad tą samą sprawą.

Duch, jakiego napotkali okazał się być kobietą w bieli, która mordowała niewiernych mężczyzn. Sam i Dean zakończyli dochodzenie, ale nie znaleźli Johna. Wedle umowy Sam wrócił do domu, gdzie po chwili 'coś' zamordowało, jego dziewczynę, Jessicę w ten sam sposób, co jego matkę – Mary Winchester. Zdruzgotany Sam postanawia nie spocząć, dopóki nie dorwie mordercy swojej matki i dziewczyny – zostawia swoje ułożone życie za sobą i wyrusza z Deanem na poszukiwania...

Obsada[edytuj | edytuj kod]

Muzyka[edytuj | edytuj kod]