Pospieszny do Chennai

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Pospieszny do Chennai
Chennai Express
Gatunek

film akcji, komedia, melodramat, musical

Data premiery

28 września 2013

Kraj produkcji

Indie

Język

hindi, tamilski, angielski

Czas trwania

166 min

Reżyseria

Rohit Shetty

Scenariusz

K. Subaash

Główne role

Shahrukh Khan, Deepika Padukone

Muzyka

Vishal–Shekhar

Zdjęcia

V. Manikandan

Montaż

Steven H. Bernard

Produkcja

Gauri Khan
Ronnie Screwvala
Siddharth Roy Kapur

Wytwórnia

Red Chillies Entertainment

Dystrybucja

UTV Motion Pictures

Strona internetowa

Pospieszny do Chennai[1] (oryg. Chennai Express) – indyjski film wyreżyserowany przez Rohita Shettego, w którym główne role zagrali m.in. Shahrukh Khan i Deepika Padukone.

Fabuła[edytuj | edytuj kod]

Rahul Mithaiwala (Shah Rukh Khan) to czterdziestoletni mężczyzna, który mieszka w Mumbaju. Wychowany był przez dziadków, ponieważ jego rodzice zginęli w wypadku, gdy miał on osiem lat. Jego dziadek prowadził sklep ze słodyczami, który Rahul odziedziczył po nim.

Podczas setnych urodzin dziadka na imprezę przychodzą między innymi dwaj przyjaciele Rahula, który chcą jechać do Goa, aby się "zabawić". Rahul jest pewien, że dziadek go nie puści. Umiera on podczas imprezy oglądając mecz krykieta.

Babcia Rahula wyjawia, że dziadek chciał, aby połowę jego prochów ona wrzuciła do Gangesu, a drugą połowę Rahul do Rameswaram. Rahul godzi się niechętnie, ponieważ ma plany na Goa. On i jego przyjaciele postanawiają wrzucić prochy do Goa bez wiedzy babci.

W tym celu muszą zacząć podróż pociągiem, ponieważ babcia przyjdzie pożegnać wnuka. Rahul postanawia zacząć podróż jakimkolwiek pociągiem jadącym na południe Indii, a potem wysiąść na stacji Kalyan, gdzie będą na niego czekać przyjaciele.

Nie wszystko idzie zgodnie z planem. Wysiadając na stacji Kalyan Rahul zostawia prochy dziadka w pociągu – Chennai Express . Wróciwszy po nie w pośpiechu zauważa dziewczynę – Tamilkę, która chce złapać pociąg. Pomaga jej wsiąść, gdy okazuje się, że za nią biegną ludzie, który też chcą wsiąść do pociągu. Rahul pomaga również im.

Okazuje się, że dziewczyna to Meena Lochni Azhagusundaram (Deepika Padukone), a mężczyźni, którzy za nią biegli to jej kuzyni. Chcą ją schwytać, ponieważ uciekła z domu by uniknąć niechcianego aranżowanego małżeństwa. Kuzyni Meeny porywają ją oraz Rahula.

Meena narzuca Rahulowi plan jak ucieczki z Komban, jednak sprawy się znowu komplikują.

Obsada[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Pospieszny do Chennai, programtv.onet.pl