Pospieszny do Chennai

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Pospieszny do Chennai
Chennai Express
Gatunek film akcji, komedia, melodramat, musical
Data premiery 28 września 2013
Kraj produkcji  Indie
Język hindi, tamilski, angielski
Czas trwania 166 min
Reżyseria Rohit Shetty
Scenariusz K. Subaash
Główne role Shahrukh Khan, Deepika Padukone
Muzyka Vishal–Shekhar
Zdjęcia V. Manikandan
Montaż Steven H. Bernard
Produkcja Gauri Khan
Ronnie Screwvala
Siddharth Roy Kapur
Wytwórnia Red Chillies Entertainment
Dystrybucja UTV Motion Pictures

Pospieszny do Chennai[1] (oryg. Chennai Express) – indyjski film wyreżyserowany przez Rohita Shettego, w którym główne role zagrali m.in. Shahrukh Khan i Deepika Padukone.

Fabuła[edytuj | edytuj kod]

Rahul Mithaiwala (Shah Rukh Khan) to czterdziestoletni mężczyzna, który mieszka w Mumbaju. Wychowany był przez dziadków, ponieważ jego rodzice zginęli w wypadku, gdy miał on osiem lat. Jego dziadek prowadził sklep ze słodyczami, który Rahul odziedziczył po nim.

Podczas setnych urodzin dziadka na imprezę przychodzą między innymi dwaj przyjaciele Rahula, który chcą jechać do Goa, aby się "zabawić". Jednak Rahul jest pewien, że dziadek go nie puści. Umiera on podczas imprezy oglądając mecz krykieta.

Babcia Rahula powiedziała mu, że dziadek chciał, aby połowę jego prochów wrzuciła do Gangesu, a drugą połowę Rahul do Rameswaram. Rahul niechętnie akceptuje prośbę, ponieważ ma plany na Goa. On i jego przyjaciele tak planują aby wrzucić prochy do Goa i żeby babcia się o tym nie dowiedziała. A plan był taki: Żeby babcię oszukać muszą zacząć podróż pociągiem. Babcia przyjdzie go pożegnać. Więc kupi jakikolwiek bilet jadący na południe Indii. Wsiądzie do niego a potem wysiądzie na stacji Kalyan (tam będą na niego czekać przyjaciele). Jednak nie wszystko poszło z planem. Wysiadając na stacji Kalyan zostawia prochy dziadka i szybko biegnie z powrotem do pociągu – Chennai Express by je zabrać. Bierze je i chcąc wysiąść z pociągu zauważa dziewczynę – Tamilkę, która chce złapać pociąg. Pomaga on jej, ale za nią też biegną ludzie, który chcą wsiąść do pociągu i on też im pomaga. Okazuje się, że ta dziewczyna to Meena Lochni Azhagusundaram (Deepika Padukone), a mężczyźni co za nią biegli to jej kuzyni, którzy chcą ją schwytać, bo uciekła z domu. Uciekła ponieważ jej ojciec – Durgeshwara Azhagusundaram chce ją wydać za mąż za Tangaballiego, a ona tego nie chce. Kuzyni Meeny porywają także Rahula.

Meena narzuca Rahulowi plan jak uciec z Komban. Jednak sprawy się znowu komplikują.

Obsada[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Pospieszny do Chennai, programtv.onet.pl