Rachel Bilson

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Rachel Bilson
Ilustracja
Rachel Bilson (2017)
Imię i nazwisko

Rachel Sarah Bilson

Data i miejsce urodzenia

25 sierpnia 1981
Los Angeles

Zawód

aktorka

Lata aktywności

od 1997

Rachel Sarah Bilson (ur. 25 sierpnia 1981 w Los Angeles) – amerykańska aktorka.

Życiorys[edytuj | edytuj kod]

Rodzina[edytuj | edytuj kod]

Rachel pochodzi z rodziny amerykańskich filmowców. Jest córką scenarzysty i reżysera Danny’ego Bilsona, oraz Janice Stango. Po ojcu ma żydowskie korzenie, a po matce włoskie. Ma młodszą przyrodnią siostrę Hattie (ur. 2001). Jest siostrzenicą producentki filmowej Julie Bilson Ahlberg, oraz wnuczką reżysera Bruce’a Bilsona.

Edukacja[edytuj | edytuj kod]

Uczęszczała do tej samej szkoły, co m.in. aktorki Kirsten Dunst i Katharine McPhee, a także aktor Rami Malek. Była to Notre Dame High School, którą ukończyła w 1999 roku.

Kariera[edytuj | edytuj kod]

Rodzice zachęcili córkę do zostania aktorką. W wieku siedmiu lat, dzięki zaangażowaniu rodziców, zdobyła pierwszą rolę w filmie The Wrong Guys. Rachel kontynuowała przesłuchania do rozmaitych ról w trakcie uczęszczania do szkoły Notre Dame. Dzięki determinacji Rachel i kontaktom jej agenta, 2003 rok okazał się przełomowy, gdyż pojawiła się w odcinku serialu Buffy postrach wampirów, a także została zaproszona na przesłuchanie do serialu The O.C. (Życie na fali). Dostała w nim rolę Summer Roberts, najlepszej przyjaciółki głównej bohaterki.

Filmografia[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]