Służąca przewodnicząca

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Służąca przewodnicząca
Okładka pierwszego tomu
会長はメイド様!
(Kaichō wa Meido-sama!)
Gatunek komedia, romans
Manga
Autor Hiro Fujiwara
Wydawca Japonia Hakusensha
Polska J.P.Fantastica[1]
Odbiorcy shōjo
Drukowana w Japonia LaLa
Wydawana 24 grudnia 200524 sierpnia 2013
Liczba tomów 18[2]
Telewizyjny serial anime
Reżyser Hiroaki Sakurai
Studio J.C.Staff
Stacja telewizyjna Japonia TBS, BS-TBS
Polska 2x2 TV
Premierowa emisja 1 kwietnia 201023 września 2010
Liczba odcinków 26

Służąca przewodnicząca (jap. 会長はメイド様! Kaichō wa Meido-sama!?)manga autorstwa Hiro Fujiwary. Obecnie wydawana jest przez japoński magazyn LaLa. Składa się z 18 tomów[2], z czego ostatni został wydany 24 sierpnia 2013 roku. Na jej podstawie stworzono anime, którego pierwszy odcinek został wyemitowany w Japonii 1 kwietnia 2010. W Polsce, manga wydawana jest pod tytułem "Służąca przewodnicząca" przez wydawnictwo JPF.

Każdy odcinek jest rozpoczynany piosenką "My Secret" śpiewaną przez Saaya Mizuno. Piosenki końcowe w wykonaniu zespołu heidi to "Yokan" (odcinki 1-15) i "Loop" (odcinki 16-26).

W Polsce anime nadawane jest od 1 września 2016 roku na kanale 2x2 TV, również pod tytułem Służąca przewodnicząca[3].

Opis fabuły[edytuj]

Liceum Seiki, jedna ze szkół, która jest wymarzonym miejscem dla chłopców, a okropnym dla dziewcząt, niedawno została zmieniona w szkołę koedukacyjną. Jednak populacja dziewczyn jest wciąż mała. W dodatku żyją one w ciągłym strachu przed "nie na najwyższym poziomie" żartami chłopaków. Misaki Ayuzawa, przewodnicząca samorządu szkolnego, postanawia wziąć sprawy w swoje ręce i zagwarantować płci żeńskiej bezpieczeństwo w tym nieprzyjemnym środowisku.

Trenując, studiując, a nawet stając się pierwszą przewodniczącą-dziewczyną, Misaki uzyskała niezbyt dobrą reputację wśród męskiej części liceum (jako straszliwy dyktator nienawidzący chłopaków) i wspaniałą wśród przedstawicielek płci żeńskiej i nauczycieli (jako "światełko w tunelu" i "nadzieja na lepsze jutro"). Jednak, po szkole, Misaki pracuje jako kelnerka w Maid Latte, co utrzymuje w sekrecie. Na nieszczęście, pewnego razu, pewien bardzo popularny chłopak, Usui Takumi, zauważa dziewczynę w przebraniu pokojówki.

Postacie[edytuj]

Pierwszoplanowe[edytuj]

  • Misaki Ayuzawa (jap. 鮎沢 美咲 Ayuzawa Misaki?)
Główna bohaterka, Misaki Ayuzawa, jest pierwszą przewodniczącą-kobietą liceum Seiki. Jest znana z porywczości i ogromnej ambicji. Utrzymuje dyscyplinę i z zawziętością próbuje zmienić liceum na bardziej przyjazne dziewczynom. Mimo że męska część szkoły boi się jej, a nawet nienawidzi, Misaki tak naprawdę jest bardzo sprawiedliwa i chętnie udziela pomocy każdemu, kto jej potrzebuje. Jej negatywny stosunek do chłopców jest prawdopodobnie spowodowany tym, że w przeszłości jej ojciec najpierw zaciągnął ogromny dług, a następnie zniknął. Misaki mieszka z matką, Minako (美奈子) i z młodszą siostrą, Suzuną (紗奈). Ponieważ jej rodzina jest biedna, podjęła pracę w kawiarni Maid Latte jako kelnerka. Zawsze próbuje dać z siebie wszystko, często pracuje ponad swoje siły. Misaki ukrywa swoje uczucia, które żywi do Usuiego, krzycząc na niego i nazywając "kosmitą". Zawsze mówi, że go nienawidzi.
  • Takumi Usui (jap. 碓氷 拓海 Usui Takumi?)
Jeden z najbardziej popularnych chłopaków w liceum Seiki. Jest niezwykle utalentowany w wielu dziedzinach. Zna się m.in. na kucharstwie, muzyce, szachach i zasadach savoir-vivre'u. Jego matka zmarła zaraz po jego narodzinach. Został adoptowany przez jej kuzynkę. W szkole szybko stał się popularny. Podczas drugiego roku nauki w liceum Seiki, odkrył sekret Misaki. Często mówi jej, że ją lubi, lecz dziewczyna uważa to jedynie za żart. Ratuje ją z każdej opresji, opiekuje się nią.

Przypisy

  1. plan wydawniczy
  2. a b 会長はメイド様! 12. s-book.net. (jap.). [dostęp 2010-09-25].
  3. We wrześniu ruszy nowy kanał dla młodych - 2x2 (wideo) (pol.). [dostęp 2016-09-01].

Linki zewnętrzne[edytuj]