Wii Remote: Różnice pomiędzy wersjami

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
[wersja nieprzejrzana][wersja przejrzana]
Usunięta treść Dodana treść
mNie podano opisu zmian
Znacznik: Ręczne wycofanie zmian
Linia 1: Linia 1:
{{Dopracować|źródła=2012-09}}
{{Dopracować|źródła=2012-09}}
[[Plik:wii kontrolery.jpg|mały|Trzy kontrolery Wii Remote i Nunchuck. Do prawego Wii Remote'a jest podłączony adapter Wii Motion Plus]]
[[Plik:wii kontrolery.jpg|mały|Trzy kontrolery Wii Remote i Nunchuck. Do prawego Wii Remote'a jest podłączony adapter Wii Motion Plus]]
'''Wii Remote ''' – ( tzw. Wiilot ) podstawowy kontroler [[konsola gier wideo|konsoli gier wideo]] [[Wii]]. Ma czujnik ruchu, [[przyspieszeniomierz]] i sensor optyczny (kamerę z filtrem podczerwieni), które pozwalają na manipulowanie wskaźnikiem lub przedmiotami w grach poprzez wykonywanie nim ruchów. Kontroler ma również wbudowany głośnik.
'''Wii Remote ''' – podstawowy kontroler [[konsola gier wideo|konsoli gier wideo]] [[Wii]]. Ma czujnik ruchu, [[przyspieszeniomierz]] i sensor optyczny (kamerę z filtrem podczerwieni), które pozwalają na manipulowanie wskaźnikiem lub przedmiotami w grach poprzez wykonywanie nim ruchów. Kontroler ma również wbudowany głośnik.


Wii Remote pierwszy raz został pokazany podczas [[Tokyo Game Show]] 16 września 2005 roku.
Wii Remote pierwszy raz został pokazany podczas [[Tokyo Game Show]] 16 września 2005 roku.

Wersja z 22:01, 22 lut 2021

Trzy kontrolery Wii Remote i Nunchuck. Do prawego Wii Remote'a jest podłączony adapter Wii Motion Plus

Wii Remote – podstawowy kontroler konsoli gier wideo Wii. Ma czujnik ruchu, przyspieszeniomierz i sensor optyczny (kamerę z filtrem podczerwieni), które pozwalają na manipulowanie wskaźnikiem lub przedmiotami w grach poprzez wykonywanie nim ruchów. Kontroler ma również wbudowany głośnik.

Wii Remote pierwszy raz został pokazany podczas Tokyo Game Show 16 września 2005 roku.

Rozszerzenia kontrolera

Wii Remote ma port, dzięki któremu można podłączyć do niego różne akcesoria. Kontroler ma moduł bluetooth, przez który łączy się z konsolą, więc Wii Remote może być podłączony do komputera.

Nunchuk

Ma 2 przyciski (Z, C) oraz gałkę analogową. Nunchuk, tak jak Wii Remote wyposażony jest w czujnik ruchu.

Nunchuk podłącza się do dodatkowego wejścia Wii Remote, przez które także jest zasilany. Jest pierwszym modułem korzystającym z tego wejścia.

Nunchuk z boku

Klasyczny kontroler

Klasyczny kontroler (ang. Classic Controller) ma przyciski a, b, x, y, L, R, ZL, ZR, +(start), -(select), HOME oraz dwie gałki analogowe. Można go zastąpić kontrolerem z Nintendo GameCube.

Classic Controler podłączony do Wii Remote