Kompatybilność w przód: Różnice pomiędzy wersjami

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
[wersja przejrzana][wersja przejrzana]
Usunięta treść Dodana treść
Addbot (dyskusja | edycje)
m Bot: Przenoszę linki interwiki (7) do Wikidata, są teraz dostępne do edycji na d:q1192648
m meryt.
Linia 1: Linia 1:
'''Kompatybilność w przód''' − cecha standardu, urządzenia lub [[oprogramowanie|oprogramowania]], dzięki której jego stara wersja umożliwia współpracę z całym otoczeniem nowej wersji i jej wszystkimi komponentami. Przykładem jest [[przeglądarka internetowa]], która ignoruje nowe, nierozpoznane kody [[HTML]] zamiast zawieszać się na nich. Kompatybilność w przód jest dużo trudniej osiągnąć niż [[Kompatybilność wsteczna|wstecz]], bo nieznane jeszcze szczegóły nowych komponentów.
'''Kompatybilność w przód''' − cecha standardu, urządzenia lub [[oprogramowanie|oprogramowania]], dzięki której jego stara wersja umożliwia współpracę z całym otoczeniem nowej wersji i jej wszystkimi komponentami. Przykładem może być [[przeglądarka internetowa]], która ignoruje nowe, nierozpoznane elementy języka [[HTML]] zamiast informować użytkownika o błędach. Osiągnięcie kompatybilności w przód jest znacznie trudniejsze od zapewnienia kompatybilności wstecz, gdyż w momencie realizacji projektu szczegóły nowych komponentów nie są jeszcze znane.


== Zobacz też ==
== Zobacz też ==

Wersja z 22:10, 28 gru 2013

Kompatybilność w przód − cecha standardu, urządzenia lub oprogramowania, dzięki której jego stara wersja umożliwia współpracę z całym otoczeniem nowej wersji i jej wszystkimi komponentami. Przykładem może być przeglądarka internetowa, która ignoruje nowe, nierozpoznane elementy języka HTML zamiast informować użytkownika o błędach. Osiągnięcie kompatybilności w przód jest znacznie trudniejsze od zapewnienia kompatybilności wstecz, gdyż w momencie realizacji projektu szczegóły nowych komponentów nie są jeszcze znane.

Zobacz też