Spring nicht

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Spring Nicht
Singel zespołu Tokio Hotel
z albumu Zimmer 483
Wydany 2007
Gatunek Pop rock
Wydawnictwo Universal Records
Format CD
Singel po singlu

Spring nicht – Singel i piosenka niemieckiego zespołu Tokio Hotel. Piosenka opowiada o samobójstwie, Bill Kaulitz wokalista i autor przekonuje w niej by nie odbierać sobie życia. utwór został uznany w 2010 roku przez plebiscyt radia w Finlandii, za najlepszą piosenkę XXI wieku.

Teledysk[edytuj | edytuj kod]

Teledysk został nakręcony w Berlinie.

Akcja całego klipu rozpoczęta jest wejściem wokalisty Billa Kaulitza na dach wieżowca, w celu popełnienia samobójstwa. Od momentu gdy zaraz po wejściu na dach, zaczyna płakać i w jego oku pojawia się łza wszystko dzieje się w jego wyobraźni. Bill Kaulitz wciela się w tym klipie w dwie role, pierwsza to rola samobójcy, druga rola to człowiek który chce powstrzymać samobójcę przed skokiem. Jako druga osoba widząc stojącego na dachu chłopaka Billa wbiega na dach próbując powstrzymać go przed śmiercią.

Klip ma dwa zakończenia. Ponieważ przy słowach Dann spring ich für dich chłopak skacze z dachu, jednak czas cofa się do momentu gdy stoi na dachu i rozważa skok z łzą w oku ponieważ wszystko działo się w jego wyobraźni.

Akcja samobójstwa i próby uratowania Billa jest przeplatana scenami w których cały zespół gra w ciemnym pomieszczeniu, kilka metrów obok na krześle siedzi wokalista Bill Kaulitz i śpiewa.

Warto zauważyć też, iż w trakcie akcji ratowniczej, biegnąc po schodach, Bill umiera. Prawdopodobnie z wyczerpania. Chwyta się za serce i upada, dalej biegnie tylko jego dusza. Także z Billa-samobójcy wychodzi dusza. Odchodzi w dal. Dusza Billa, który biegł na dach ogląda się za nią i znika.

Wtedy Bill skacze. Po chwili jednak znów stoi na dachu, możliwe jest, iż na takiej zasadzie, jak było to wspomniane wcześniej. Możliwe także, iż jest to tylko jego dusza - możemy jedynie zgadywać.