Stowarzyszenie Klon/Jawor

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Stowarzyszenie Klon/Jawor
Ilustracja
Państwo  Polska
Siedziba Warszawa
Data założenia 2000
Rodzaj stowarzyszenia stowarzyszenie zarejestrowane w KRS
Zasięg Rzeczpospolita Polska i zagranica
Prezes Urszula Krasnodębska-Maciuła
Członkowie 42[1]
Nr KRS 0000031549
Data rejestracji 19 września 2001
Powiązania ngo.pl
brak współrzędnych
Strona internetowa

Stowarzyszenie Klon/Jawor – polskie stowarzyszenie apolityczne i nie nastawione na zysk, którego głównym celem jest rozwój tolerancyjnego, aktywnego, twórczego, samoorganizującego się społeczeństwa.

Stowarzyszenie działa od 2000, wcześniej jako Bank Informacji o Organizacjach Pozarządowych przy Fundacji Bez Względu na Niepogodę.

Prowadzi największy w Polsce portal organizacji pozarządowych www.ngo.pl. Portal ngo.pl publikuje około 100 informacji dziennie. Odwiedza go rocznie 7 mln użytkowników. W badaniach oglądalności stron internetowych Megapanel PBI/Gemius ngo.pl zajmuje 5. miejsce pod względem liczby użytkowników w kategorii witryn publicznych.

Wydaje raporty na temat kondycji społeczeństwa obywatelskiego w Polsce. Od 18 lat dostarcza informacji o samoorganizującym się społeczeństwie: organizacjach pozarządowych, ruchach obywatelskich, filantropii, wolontariacie oraz społecznym zaangażowaniu Polaków i Polek.

Stowarzyszenie prowadzi również poradnictwo w różnych formach dla organizacji pozarządowych, grup obywatelskich oraz osób zainteresowanych aktywnością społeczną po to, aby wspierać ich w skutecznym i efektywnym działaniu oraz samoorganizacji obywatelskiej. Z wsparcia mogą skorzystać: organizacje pozarządowe, osoby indywidualne poszukujące kontaktu z organizacjami lub informacji o nich, instytucje publiczne (lokalne, centralne), dziennikarze, instytucje zagraniczne szukające kontaktów w Polsce, środowiska naukowe, przedstawiciele biznesu[2]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Stowarzyszenie Klon/Jawor w ngo.pl, bazy.ngo.pl, [data aktualizacji bazy: 2008-10-22]
  2. Raporty Klon/Jawor

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]